Zapiekanki ziemniaczane - 22 przepisy na zapiekanki z ziemniaków

2021-07-07 13:53

Zapiekanki ziemniaczane to bardzo wdzięczne dania - są smaczne, łatwe w przygotowaniu i można je przygotować z bardzo wielu składników. Zawsze znajdziesz coś w lodówce, co można dodać do pieczonego obiadu. Poza tym, po wstępnych przygotowaniach wstawiasz je do piekarnika i zapiekanka sama się robi. A ty masz godzinkę dla siebie.

Zapiekanki z ziemniaków
Autor: Shutterstock Zapiekanki z ziemniaków to sycące i łatwe w przygotowaniu dania.

Spis treści

  1. Zapiekanki ziemniaczane bezmięsne
  2. Zapiekanki z ziemniakami i mięsem
  3. Pyszności z gotowanych ziemniaków
  4. W galerii znajdziesz przepis na zapiekankę z tartych ziemniaków i mięsa mielonego
  5. Zapiekane ziemniaki

Zapiekanki ziemniaczane bezmięsne

Zapiekanki ziemniaczane można przygotować bez dodatku mięsa - do zapiekanych ziemniaków świetnie pasują pieczarki, boczniaki lub leśne grzyby, warzywa, jak kabaczek, pomidory, a nawet jajecznica. Warto wypróbować takie zapiekanki w jarskiej wersji, nawet jeśli jesteście zdeklarowanymi mięsożercami. Raz na jakiś czas odpuścić sobie mięso i ze smakiem spałaszować warzywną zapiekankę. A może zostaniecie ich fanami. Podrzucamy kilka pomysłów na zapiekanki z ziemniaków bez dodatku mięsa:

Zapiekanki z ziemniakami i mięsem

Zapiekanka ziemniaczana z mięsem to właściwie danie główne, ziemniaki i jarzynka w jednym. Takie trzy w jednym sprawdza się zwłaszcza, gdy nie mamy czasu na przygotowywanie odzienie mięsa, ziemniaków i warzyw. Wszystko na raz wrzucamy do żaroodpornego naczynia i czekamy na efekt. Zazwyczaj jest porywający.

Ziemniaki! Dlaczego warto je jeść? Co można zrobić z ziemniaków?

Pyszności z gotowanych ziemniaków

Zapiekanka to tez znakomity sposób na wykorzystanie ziemniaków, które pozostały nam z obiadu z dnia poprzedniego. Nie lubisz wyrzucać pożywienia? Wykorzystaj je! Z gotowanych ziemniaków wyczarujesz fantastyczne dania, wystarczy tylko dobrać do nich odpowiednie składniki.

W galerii znajdziesz przepis na zapiekankę z tartych ziemniaków i mięsa mielonego

Zapiekane ziemniaki

Czasem wystarczą niemal same ziemniaki i odrobina przypraw, aby przygotować pyszną zapiekankę, która może być samodzielnym daniem lub pysznym dodatkiem do mięsa. Ziemniaki zapiekane z ziołami w aromatycznym sosie smakują rewelacyjnie. Koniecznie wypróbuj:

Ziemniaki, kartofle, pyry... co ty o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Ziemniaki pochodzą:
Ziemniaki