Obiad na lato - pomysły na lekkie i szybkie dania obiadowe na upalne dni

2023-06-12 12:08

Obiad na upalne dni musi być lekki, żeby nie obciążał nadmiernie i tak już wyczerpanego wysoką temperaturą organizmu. W takie dni nie mamy też chęci na długie stanie przy kuchni, więc letni obiad powinien być taki, aby przygotować go w kilka chwil. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na szybki letni obiad.

Obiad na lato - pomysły na lekkie i szybkie dania obiadowe na upalne dni
Autor: Shutterstock

Spis treści

  1. Lekki obiad na lato
  2. Bezmięsny obiad na lato
  3. Obiad na lato bez gotowania
  4. Przepisy na najlepsze chłodniki znajdziesz w galerii!

Lekki obiad na lato

Latem najlepiej sprawdzają się dania obiadowe lekkie, nieobciążające żołądka. Zwłaszcza w upalne dni nie lubimy jadać ciężkich mięs i zawiesistych sosów, które wolimy zastąpić drobiem czy sezonowymi warzywami. Latem często przygotowujemy obiad na grillu, jeśli jednak jest bardzo gorąco, zamiast smażyć się przy rozgrzanym ruszcie lepiej przygotować coś na szybko w domu. Jeśli obiad ma być z mięsem latem lepiej wybrać drób - delikatne mięso indyka czy kurczaka przygotowuje się znacznie szybciej niż inne rodzaje mięs i jest lekkostrawne.

Przepis na obiad: zielone szparagi z parmezanem

Bezmięsny obiad na lato

Latem świetnie sprawdzają się obiady bezmięsne. Bogactwo sezonowych warzyw w zasięgu ręki pozwala wyczarować z nich pyszne, pełnowartościowe posiłki, które zaspokoją każdy głód.

Beszamel: Pomidory – dlaczego są takie zdrowe?

Obiad na lato bez gotowania

To bardzo wygodna letnia opcja - latem niechętnie przebywamy w okolicach gorącej kuchenki, więc obiad na zimno wydaje się tym bardziej kuszący. A że do wyboru mamy całą gamę pysznych chłodników i lekkich sałatek, które nie tylko nasycą ale też orzeźwią, to sprawa wydaje się jasna. Polecamy kilka przepisów na obiady na zimno.

Przepisy na najlepsze chłodniki znajdziesz w galerii!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE