Sałatka w 10, 15 lub 20 minut - pomysły na zdrowe i pyszne sałatki, które przygotujesz w kilka chwil

2022-05-27 15:30

Żeby przygotować smaczną i pełną składników odżywczych sałatkę nie musisz rezerwować sobie dużo czasu. Niekiedy wystarczy kilka minut, by wyczarować pyszną przekąskę na lunch na bazie warzyw. Podpowiadamy przepisy na sałatki, które zrobisz w 10, 15 i 20 minut.

Sałatka w 10, 15 lub 20 minut - pomysły na zdrowe i pyszne sałatki, które przygotujesz w kilka chwil
Autor: Shutterstock Sałatka w kilka minut - to możliwe.

Spis treści

  1. Sałatka w 10 minut
  2. Sałatka w 15 min
  3. Sałatka w 20 min
  4. Galeria: Sałatki do pracy

Sałatka w 10 minut

Proste dwu-, trzyskładnikowe sałatki przygotujesz w czasie krótszym niż 10 minut. W spiżarni zapracowanych i bardzo zajętych osób zawsze powinny znaleźć się puszki czy słoiki z konserwowanymi warzywami i owocami, bo to znakomita baza do takich szybkich przekąsek.

Sałatka w 15 min

Gdy masz 15 minut możesz pokusić się o przygotowanie nieco bardziej pracochłonnej sałatki  - na przykład takiej, gdzie trzeba nieco czasu poświęcić na posiekanie składników. Jeśli nie lubisz siekać, na to też jest patent -  czasem wystarczy zetrzeć składniki na tarce o grubych oczkach lub zszatkować na szatkownicy.

Cudowne ogórki – czy warto je jeść, co z nich zrobić?

Sałatka w 20 min

W 20 minut można przygotować naprawdę pokaźną sałatkę. Jest to wystarczająco dużo czasu, żeby dodać do niej składniki gotowane, blanszowane lub smażone. Oczywiście na świeżo.

Galeria: Sałatki do pracy