„Słodka teściowa” i najlepszy sposób na karkówkę. 10 przepisów idealnych na Dzień Teściowej

2023-03-03 12:56

Już 5 marca będziemy obchodzić Dzień Teściowej. To coroczne święto, które jest wyrazem szacunku wobec matek mężów i żon. Ten wyjątkowy dzień można spędzić w rodzinnym gronie, racząc się najlepszymi potrawami z przepisów teściowych. Podpowiadamy, co pysznego warto zrobić z okazji Dnia Teściowej.

dzień teściowej
Autor: Shutterstock Sprawdzone przepisy na święto teściowej.

Spis treści

  1. Dzień teściowej
  2. Menu na dzień teściowej
  3. Dania teściowej
  4. Ciasta i desery teściowej
  5. Sałatki i surówki teściowej

Dzień teściowej

Święto matek mężów i żon zostało ustanowione w 80. latach XX wieku. Po raz pierwszy teściowe obchodziły swój dzień we Francji. Jest wyrazem szacunku i wdzięczności synowej lub zięcia. Warto wiedzieć, że matka żony to teściowa, a matkę męża nazywa się z języka staropolskiego świekrą. Jednak określenie to obecnie rzadko pojawia się w języku potocznym. W ten wyjątkowy dzień teściowe otrzymują podziękowania za obecność, rozwiązywanie problemów, zainteresowanie oraz pomoc w prowadzeniu domu i wychowaniu dzieci. Swoje święto mają także teściowe ze Stanów Zjednoczonych. Od 2002 roku obchodzony jest w 4. niedzielę października.

Obecnie wredne teściowe pojawiają się jedynie jako bohaterki kawałów, a ich święto można uczcić w prosty sposób. Najlepiej przygotować coś pysznego do jedzenia. Poniżej znajdziecie sprawdzone przepisy na różne dania, ciasta i desery oraz sałatki i surówki. Ich smak zachwyci nie tylko kochane mamunie.

Dania teściowej

Ciasta i desery teściowej

Sałatki i surówki teściowej

Beszamel - Sernik - polskie dobro narodowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE