Wegańskie śniadanie. 10 sprawdzonych przepisów na roślinny posiłek o poranku

2023-02-23 12:31

Z roku na rok coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Dieta wegańska wcale nie musi być nudna. Dzięki łatwym przepisom można przygotować pyszny roślinny posiłek, który dostarczy energii, witamin i mikroelementów. Poznajcie sprawdzone przepisy na wegańskie śniadanie.

wegańskie śniadanie
Autor: Shutterstock Wegańskie śniadania są pyszne, zdrowe i dodają energii.

Spis treści

  1. Co weganie jedzą na śniadanie?
  2. Jak zrobić wegańskie śniadanie?
  3. Przepisy na wegańskie śniadanie

Co weganie jedzą na śniadanie?

Pierwszy posiłek powinien być sycący i zapewnić energię na pierwszą część dnia. Na liście składników potrzebnych do przygotowania wegańskiego śniadania znajdują się warzywa, owoce, ziarna, mleka roślinne oraz orzechy i przetwory z soi. W sklepach pojawia się coraz więcej wegańskich odpowiedników tradycyjnych produktów jak wędliny, sery czy majonezy.

Aby roślinne posiłki nie stały się nudne, warto przygotować menu na cały tydzień i codziennie jeść coś innego. Śniadania wegańskie dobrze jest urozmaicać, dodając różne składniki, które podkręcą smak i aromat.

Jak zrobić wegańskie śniadanie?

  • Zrobienie wegańskiego śniadania nie jest skomplikowane. Wszystko zależy od wybranego przepisu i liczbie produktów.
  • Przyrządzenie dobrego wegańskiego śniadania nie zajmuje dużo czasu.
  • Składniki, które wykorzystuje się do zrobienia roślinnego posiłku, są łatwo dostępne. Produkty wegańskie są już nie tylko w hipermarketach. Oferuje je coraz więcej mniejszych sklepów spożywczych.
  • Przechodząc na dietę roślinną, warto zaopatrzyć się w kilka produktów z dłuższą datą przydatności do spożycia. Płatki owsiane, kasza jaglana, masło orzechowe i orzechy czy mąka to tylko niektóre z nich.
  • Niektóre półprodukty potrzebne do przygotowania wegańskiego śniadania można zrobić samodzielnie. Przykładem jest tu mleko migdałowe czy wegański majonez.

Przepisy na wegańskie śniadanie

śniadanie na diecie