Makowiec, ciasto z makiem, tort makowy: TOP 10 najlepszych przepisów na święta!

2022-12-20 13:44

Makowiec, ciasto z makiem, tort makowy to wszystko doskonałe ciasta na Boże Narodzenie. Mak tradycyjnie gości na wigilijnych stołach, jako symbol dobrej wróżby. Drobne nasionka maku symbolizują pomnożenie wszelkich dóbr w tysiącach i setkach tysięcy. 

Makowiec, ciasto z makiem, tort makowy: TOP 10 najlepszych przepisów na święta!
Autor: Shutterstock Cieniutkie puszyste ciasto i doskonałe nadzienie z maku, rodzynek i orzechów

Spis treści

  1. Po pierwsze, masa makowa
  2. Makowiec
  3. Ciasto z makiem
  4. Tort makowy
  5. Jak udekorować makowce?

Po pierwsze, masa makowa

Masę makową można kupić gotową, ale zawsze najsmaczniejsza jest ta robiona w domu. Przygotowanie masy makowej na makowiec jest dość pracochłonne, ale warto poświęcić jej trochę czasu. 

Makowiec

Tradycyjna strucla makowa z ciasta drożdżowego, bogato napełniona masą makową to jedno z najpyszniejszych dań kuchni polskiej. 

Ciasto z makiem

Świąteczną struclę można zastąpić ciastem z makiem. Oto kilka wybornych pomysłów.

Tort makowy

Jeśli jesteście fanami pieczenia warto pokusić się o nieco więcej inwencji i przygotować dla bliskich fantastyczny tort makowy.

Jak udekorować makowce?

Makowce dekorujemy cukrem pudrem, lukrem lub polewami czekoladowymi. Wierzch posypujemy surowym makiem, bakaliami i orzechami. Gorące ciasta najlepiej dekorować lukrem z cukru pudru, który momentalnie zastyga. Zimne lukrem gotowanym lub masą cukrową. 

Beszamel - Jak zrobić makowiec
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE