Jak ograniczyć cukier w codziennej diecie - 8 sposobów

2022-07-21 9:48

Cukier, którego używamy w kuchni, to sacharoza. W jej skład wchodzą glukoza i fruktoza. Nie posiada żadnych składników odżywczych jak witaminy czy minerały. To tylko puste kalorie, które w dodatku lubią się zamieniać w pełne kształty. Sprawdź 8 sposobów na ograniczenie cukru w codziennej diecie.

Jak ograniczyć cukier w codziennej diecie? [8 SPRAWDZONYCH SPOSOBÓW]
Autor: thinkstockphotos.com Cukier jest szkodliwy dla naszego zdrowia, dlatego starajmy się go wyeliminować z codziennej diety.

Jak ograniczyć spożycie cukru? To nic trudnego. Wystarczy sięgnąć po 8 prostych, sprawdzonych rad.

1. Przede wszystkim wyeliminuj ze swojej diety słodkie przekąski i kolorowe napoje. To najważniejszy krok do pozbycia się cukru z diety.

2. Zrezygnuj z picia napojów gazowanych i owocowych. Najlepiej pij wodę i owocowe herbatki. Czasem możesz sięgać po niedosładzane soki, które najlepiej mieszać pół na pół z wodą. Jeśli lubisz bąbelki – używaj wody gazowanej.

3. Gdy masz nieodpartą ochotę na coś słodkiego, sięgnij po owoc – może być suszony.

4. Jeśli pijesz słodzoną kawę lub herbatę, stopniowo dodawaj do niej trochę mniej cukru, aż uda ci się go całkowicie wyeliminować. Jeżeli to niemożliwe – użyj słodzika.

5. Jeśli lubisz chleb z dżemem lub kremem orzechowym albo czekoladowym, spróbuj zastąpić je musem z banana lub niskotłuszczowym serkiem.

6. Zawsze czytaj etykiety i sprawdzaj, ile cukru zawierają produkty, które kupujesz i podajesz swojej rodzinie.

7. Gdy gotujesz i pieczesz w domu, dodawaj do potraw mniej cukru niż jest to podane w przepisie. Na pewno także będą smaczne. Wyjątkiem od tej reguły są dżemy, lody i bezy.

8. Kupując płatki śniadaniowe, wybieraj te z pełnego ziarna, a omijaj z daleka produkty z dodatkiem cukru, miodu czy czekolady.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE