Sałatki do pracy - przepisy na sycące i pożywne sałatki do pudełka, idealne na lunch

2022-01-23 14:10

W czasie pracy dobrze jest zjeść coś pożywnego i smacznego, nie musi to być koniecznie ciepły posiłek. Sałatka do pracy to rozwiązanie dla tych, którzy po powrocie do domu i tak przygotowują obiad dla rodziny. Wtedy lekki, ale pożywny lunch w postaci sałatki z pudełka doda energii na kilka pozostałych do obiadu godzin. Podpowiadamy, jaką sałatkę przygotować sobie do pracy? Mamy swoje hity i nie wahamy się ich używać!

Sałatka do pracy
Autor: Shutterstock Sałatka to pomysł na zdrowy lunch w pracy

Sałatka, która chcemy zabrać do pracy na lunch powinna oprócz solidnej porcji warzyw zawierać białko. Może ono być pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, ale ważne, by stanowiło część naszej lunchowej sałatki, bo syci na długo, dając energię na kolejne godziny pracy. Może to być  dodany do sałatki pieczony lub gotowany kurczak, kilka plasterków ulubionej wędliny, jajko, tuńczyk z puszki lub nieco pieczonej lub wędzonej ryby. Jeśli produkty mają być roślinne znakomicie się sprawdzą warzywa strączkowe, nieco torfu lub roślinny ekwiwalent mięsa.

Jeśli nie stronimy od węglowodanów, sałatkę do pracy można ubogacić porcją makaronu, ryżu lub kaszy, dzięki czemu stanie się pełnym posiłkiem, spokojnie zastępującym obiad. Komponując sałatkę do pracy pamiętajmy również o odrobinie dobrego tłuszczu: może być to kilka kropli oliwy, kilka orzechów, awokado lub odrobina tłustej ryby. Tłuszcz pomoże przyswoić zawarte w sałatce witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, a pochodzący z tłuszczu kwasy omega wspomogą prace mózgu. W galerii znajdziecie 14 przepisów na smaczne sałatki idealne do pracy.

Galeria: Sałatki do pracy - 14 sprawdzonych przepisów na sycące sałatki do pudełka

W formie 24: owoce i warzywa najbardziej skażone pestycydami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE