Najlepsze letnie drinki dla 12 znaków zodiaku, według astrologa Beszamel.pl

2020-06-25 8:50

Siedzisz w barze i myślisz, że samodzielnie dokonujesz wyboru drinka. Twoje następne zamówienie już jest zapisane w gwiazdach. Nie wierzysz? Przeczytaj, co według wróżki Astarte jest ci pisane. Oto 12 najlepszych koktajli na bazie alkoholu dla 12 znaków zodiaku.

Najlepsze letnie drinki dla 12 znaków zodiaku
Autor: Shutterstock Tylko 4 żywioły, 12 znaków i nieskończona liczba możliwych wyborów?

Spis treści

 1. Baran
 2. Niebieska Laguna
 3. Byk
 4. Koktajl Mimosa 
 5. Bliźnięta
 6. Koktajl Margarita
 7. Rak
 8. Pijany arbuz 
 9. Lew
 10. Ananasowa Sangria
 11. Panna
 12. Aperol Spritz
 13. Waga
 14. Brzoskwiniowy koktajl z piwem i whisky 
 15. Skorpion
 16. Mai Tai na bazie rumu
 17. Strzelec
 18. Cosmopolitan
 19. Koziorożec
 20. Caipirinha
 21. Wodnik
 22. Margarita Limoncello
 23. Ryby
 24. Rabarbarowe Bellini

Astrologia jest jedną z niewinnych przyjemności. Wiemy, że to zabawa, że zbyt ogólne wskazówki, ale i tak nie możemy się oprzeć czytaniu horoskopów. Szczególnie, gdy ma to związek z letnimi drinkami! Aby dowiedzieć się po jaki rodzaj drinka najczęściej sięga 12 znaków zodiaku, poprosiliśmy o astrologiczną konsultację wróżkę, kabalistkę i astolożkę - Astarte z podwarszawskiego Piaseczna.

Oto 12 koktajli na bazie alkoholu przypisanych 12 znakom zodiaku. Jednocześnie ostrzegamy, że nie należy tego brać na poważnie i zbyt dosłownie. Napoje z alkoholem mogą spożywać jedynie osoby pełnoletnie i odpowiedzialne.

 

Baran

Niebieska Laguna

Baran jest lojalnym przyjacielem i pierwszą osobą, która popędzi na smoki, ratując innych. Kochamy go za to, że nie boi się sam stanąć na nogi i maszerować w rytm własnego bębna. Ale może być niecierpliwy, impulsywny i szybko się denerwować. Astarte mówi: „Baran bywa bardzo niespokojny, jeśli nie jest aktywny fizycznie. Musi cały czas coś robić, aby przekuć swą energię w dobro - w przeciwnym razie łatwo ulega frustracji i dokucza innym”. Baranie, jesteś inteligentny i nigdy się nie nudzisz, dlatego dla Twojego znaku wybraliśmy świeży i aromatyczny drink, który pozwoli ci wyciszyć się i nie śpieszyć. Po prostu usiądź i ciesz się spokojem Niebieskiej Laguny!

Byk

Koktajl Mimosa 

Motto Byka brzmi: „Zadbaj o siebie!”. Byk jest wpływem planety Wenus, która według Astarte „dotyczy wszystkiego, co sprawia, że ​​czujemy się dobrze”. Dlatego Byk nie ma żadnych skrupułów by wydawać pieniądze masaż gorącymi kamieniami, wygodną kanapę i najlepsze jedzenie. Niestety Byk bywa również uparty i bardzo konserwatywny. Ale pamiętaj Byku, jeśli stajesz bykiem, to nie posuwasz się do przodu! Byk będzie usatysfakcjonowany koktajlem Mimosa fantazyjnym drinkiem na bazie szampana, który łączy w sobie przyjemność i orzeźwienie. Koktajl Mimosa będzie idealny!

Bliźnięta

Koktajl Margarita

Symbolem Bliźniąt są bliźniaki. Astarte żartobliwie mówi, że jeden z nich może czasami być „złym bliźniakiem”. Ten astrologiczny dualizm czasem jest wadą, a czasem zaletą, bo Bliźniak może więcej. Bliźniakami rządzi planeta Merkury, która rządzi myśleniem i komunikacją. Bliżnięta to zmienny znakiem powietrzny, co oznacza, że ​​Bliźniak możesz być zmienny nie tylko w nastrojach. Bliźnięta są zabawne, bystre, komunikatywne i bardzo inteligentne... No i lubią dobrą zabawę. Astarte podpowiada, że zmienna natura Bliźniąt lubi koktajle wyraziste w których kłócą się mocne smaki. Tak jak w Koktajlu Margarita, gdzie mocny alkohol miesza się z kwaśnym sokiem limonki. 

Rak

Pijany arbuz 

Astarte twierdzi, że znakiem Raka opiekuje się Księżyc, specjalista od uczuć i spraw przegranych. No cóż, nie da się ukryć, że Rak czasem buja w obłokach i za bardzo pogrążą się w marzeniach. Ale to właśnie marzenia, czynią nas lepszymi. Rak jest nieco zachowawczy, dlatego przyda mu się odrobina luzu tu i teraz. Idealny będzie koktajl Pijany Arbuz. Ostrzec jednak należy, że to zdradliwy koktajl, który łatwo uderza do głowy. 

Lew

Ananasowa Sangria

„Lew kojarzy się ze słońcem, miłością, zabawą, dziećmi, kreatywnością i dramatem” - mówi Astarte. Lew nie stroni od świateł reflektorów, co może oznaczać, że może być trochę narcystyczny. Lew otacza opieką swoich bliskich i broni ich jak... lew. Nie boi się być królem (lub królową) dżungli, również miejskiej lub domowej. Wybraliśmy zatem koktajl idealny dla gwiazdy każdego spotkania towarzyskiego, czyli Ananasową Sangrię!

Panna

Aperol Spritz

Astarte twierdzi, że Panny to „krytyczni myśliciele i perfekcyjni detaliści”. Uwielbiają, gdy ich dom jest czysty, posiłki są przygotowywane na czas, a pranie jest już wyprasowane i poukładane na półkach. Wady? Ponieważ Panna uważa, że nikt nie jest tak doskonały, jak ona, to może być czasem nadmiernie krytyczna. Panna nigdy nie unika domowej rutyny, za co jej chwała! Astarte uważa, że Panny są odpowiedzialne i dlatego powinny nagradzać się, czymś zaskakującym. Dlatego wybraliśmy dla Panny musujący bąbelkami Aperol Spritz połączenie goryczy ze słodyczą! 

 

Waga

Brzoskwiniowy koktajl z piwem i whisky 

Wagi są wyrafinowane, skomplikowane, urocze i stylowe. To najlepsi przyjaciele, wierni i lojalni. Trochę oderwanie od rzeczywistości i niezdecydowani. Wciąż ważą za i przeciw. Ale to pozory, mówi Astarte: „Wagi są bardzo empatyczne, ich nie opowiadanie się po żadnej ze stron, wynika z potrzeby uszczęśliwiania wszystkich”. Dlatego dla Wagi wybraliśmy napój zrównoważony i piękny zarazem. Relaksująca słodycz brzoskwiń, pienistość piwa i ostrość whisky, zapewniają idealną równowagę smakową, którą Waga doceni, i będziesz wyglądać super słodko, pijąc to brzoskwiniowy koktajl z piwem i whisky.

Skorpion

Mai Tai na bazie rumu

Astarte mówi: „Skorpion jest zdominowany myślami o seksie, śmierci i podatkach”. Chociaż brzmi to trochę przygnębiająco, tak naprawdę oznacza, że Skorpion nie boi się niczego co jest głębokie, złożone, emocjonalne lub nieznane. Skorpion przejawia postawę „wszystko albo nic”, jeśli chodzi o miłość, rodzinę, swoje życie wewnętrzne, czy karierę. Pragnie w życiu tylko prawdziwych emocji. Dlatego smakuje mu koktajl Mai Tai o złożonym aromacie, szalenie sensualny i bardzo seksowny. 

Strzelec

Cosmopolitan

Zabawa nie rozpocznie się, dopóki nie przyjdzie Strzelec, dusza towarzystwa! Astarte mówi: „Strzelcy są zwykle szczęśliwymi, wesołymi ludźmi. Lubią zabawę i imprezy”. Są również niestali i szybko się nudzą, wciąż pociąga ich nowe. To kosmopolici. Wszystko ich interesuje i wszystko według nich zasługuje na uwagę. Szybko unoszą się gniewem i jeszcze szybciej zapominają o urazie. Idealny drinkiem dla nich będzie skojarzenie wódki i likieru żurawinowego, odpowiadające ich ekstrawertycznej naturze, czyli Cosmopolitan!

Koziorożec

Caipirinha

Astarte twierdzi, że Koziorożec jest uważany za ojca zodiaku, ponieważ „rządzi wszystkim, co sztywne i ustanowione - jak rząd i religia”. Życiowe motto powinno brzmieć: „Po co ulepszać to co dobre?” Koziorożce są pragmatyczne i prostolinijne, podobnie jak ten klasyczny drink, który niczego nie udaje. Poza tym, Koziorożce dźwigają na swoich barkach tak wiele, że czasem powinny pozwolić porwać się zabawie w brazylijskim rytmie drinku Caipirinha

Wodnik

Margarita Limoncello

Wodnik, jesteś naprawdę jedyny w swoim rodzaju! Astarte mówi: „Wodniki często czują się obco lub niedopasowane”. Nuda praktycznych rozwiązań to nie jest bajka Wodnika.  Chociaż Wodnik jest znakiem powietrznym, to jego symbolem jest nosiciel wody. Dlatego często w życiu łączą przeciwne żywioły, jak powietrze i woda, co w efekcie może oznaczać, że spotkanie na swojej drodze Wodnika to będzie szkwał, albo życiowe tornado. Wodniki zachwyci Margarita Limoncello połączenie wyrafinowanych i orzeźwiających smaków. 

Ryby

Rabarbarowe Bellini

Ryby są „związane z magią, snami i podświadomością” według Astarte. Ryby przejawiają silnie empatyczną postawę i są wbrew pozorom najbardziej wyluzowanym znakiem zodiaku. „Lubią dostrzega tylko dobre strony ludzi”. Symbol Ryb to dwie ryby pływające w przeciwnych kierunkach - co może oznaczać, że urodzeni pod wpływem Ryb mają trudność z podjęciem konkretnej decyzji lub że często podążają w przeciwnych kierunkach naraz. Astarte ostrzega również, że Ryby potrafią „pić jak ryba”, więc zamiast mocnego alkoholu powinny wybierać coś lekkiego i wyrafinowanego jak Rabarbarowe Bellini na bazie wina musującego i musu z rabarbaru.