Weselne menu Rutkowskiego - i ty możesz zjeść te frykasy!

2019-08-20 14:01

Krzysztof Rutkowski, znany detektyw, w sobotę 17 sierpnia ożenił się z Mają Pilch, matką swojego sześcioletniego syna. Ceremonia ślubna i wesele odbyły się w podwarszawskim pałacu w Rozalinie, za które para młoda zapłaciła aż milion złotych. Było niezwykle elegancko i smacznie. „Super Express” tam był, miód i wino pił i specjalnie dla czytelników Beszamel.pl przygotował relację z uroczystego posiłku weselnego. 

Weselne menu Rutkowskiego i ty możesz zjeść te frykasy
Autor: Paweł Dąbrowski Romantyczne wesele Krzysztofa Rutkowskiego i Maji Pilch odbyło się w Pałacu w Rozalinie. 

Zobacz: Rutkowski i Maja Plich już po ŚLUBIE! Takiego ślubu jeszcze nie było. TYLKO U NAS [ZDJĘCIA]

Romantyczny Rozalin

Ślub i wesele Krzysztofa Rutkowskiego i Maji Pilch odbył się historycznym zespole pałacowo-parkowym w Rozalinie niedaleko Warszawy. Rozalin to dawna posiadłość Rozalii z książąt Lubomirskich Rzewuskiej. Pieczołowicie odrestaurowany XIX-wieczny pałac projektu Henryka Marconiego otoczony jest zachwycającym parkiem. To wyjątkowe połączenie elegancji i klasyki.

Obecnie w Rozalinie organizowane są wyjątkowe przyjęcia weselne oraz niestandardowe eventy. Teren zabytkowego parku, stawy, polany oraz ulokowany pośród nich namiot bankietowy, zabytkowy pałac i butikowy hotel dają spektrum wielu możliwości, zarówno dla masowych wydarzeń plenerowych, jak i kameralnych spotkań przy wspólnym stole. Stole zastawionym przysmakami wykwintnego menu szefa kuchni pałacowej Tomasza Łagowskiego.

Szef kuchni pałacowej

Szef Kuchni Pałacu Rozalin Tomasz Łagowski to finalista wielu konkursów kulinarnych w Polsce i za granicą, takich jak Bocuse d’or Poland 2015, reprezentant Polski w Paryżu na finale „Chef’s en or”. Zwycięzca „Chef’s Fight”, „Mistrzostw Polski w produkcie regionalnym” czy „Chef’s en or Poland”. W 2015 roku został nominowany w plebiscycie „Kucharz odkrycie roku 2015” organizowanym przez magazyn Kuchnia oraz Gault&Millau. Zdobywca tytułu „Kucharz Odkrycie Roku 2018″ wg przewodnika Poland 100 Best Restaurants.

Tomasz Łagowski jest miłośnikiem kuchni polskiej. Bierze z niej to, co najlepsze i uzupełnia podstawami kuchni francuskiej. Każde jego danie zawiera sos, lekki i aksamitny. Jest wybitnym specjalistą pieczonych mięs a w szczególności dziczyzny. Sam przygotowuje wędzonki dla pałacowych gości. Osobiście czuwa nad procesem przygotowania i wędzenia mięsa, dobiera odpowiednie drewno i temperaturę. Produkty, których używa tworząc kartę menu, zamawia u sprawdzonych dostawców ekologicznych upraw i hodowli. Bliskie jest mu pojęcie terrior, dlatego stara się łączyć w swoich daniach składniki z jednego regionu. 

Zobacz: Ślub Rutkowskiego - pierwszy taniec [WIDEO]

Menu weselne  

Jadłospis przyjęcia weselnego Rutkowskich zachwyca wykwintnymi smakami oraz sposobem ich podania. Elegancki posiłek serwowany do stołów rozpoczęto od roladki z buraków z serem kozim. Słodycz buraków szef kuchni przełamał dodatkiem owoców marynowanymi w przyprawach z lawendą. Natomiast intensywność smaku koziego twarożku złagodził słodkim kremem śliwkowym z rumem. 

Wypróbuj przepis na: Wykwintną sałatkę z buraków, śliwek i koziego sera

Następnie podano ciepła przystawkę - krem z kalafiora z wanilią, prażonymi migdałami i szczypiorkiem. Wanilia idealnie podkreśla aksamitny smak kalafiora. Prażone migdały uwypuklają słodycz warzywa, a jednocześnie wprowadzają nową teksturę i przyjemnie chrupią. Szczypiorek orzeźwia całość, nadając daniu lekkości. 

Zobacz: Zupa krem z kalafiora

Na danie główne szef kuchni zaproponował konfitowaną gęś owsianą. Polska gęś owsiana uchodzi w świecie za prawdziwy rarytas. Nazwa pochodzi od sposoby karmienia. Przez kilka ostatnich tygodni gęś karmiona jest owsem, dzięki czemu jej mięso nabiera wyjątkowego smaku. Gęś owsiana ma niewiele tłuszczu, a po upieczeniu przypomina smakiem mięso dzikich gęsi.

Zobacz także: Dlaczego warto jeść gęś owsianą?

Tomasz Łagowski podał ją konfitowaną. Konfitowanie polega na powolnym gotowaniu w tłuszczu wcześniej zamarynowanego mięsa kaczki lub gęsi. Ta francuska technika była bardzo popularna również w polskiej kuchni XIX w. Tak przygotowane mięso nabiera wielowymiarowego smaku, jest soczyste i rozpływa się w ustach. Szef kuchni podał gęś z fasolką szparagową, białą kasza gryczaną i sosem z czerwonego wina z musztardą francuską. To doskonały wybór dodatków podkreślający wyjątkowy smak gęsiny

Spróbuj również: Gęś w czerwonym winie z warzywami

Na deser pałacowa kuchnia przygotowała wytworny sorbet cytrynowy z galaretką z prosecco. Deser udekorowano czekoladową kruszonką oraz rześkimi puree z jabłka i białego wina.  Orzeźwiające połączenie cytryny, jabłka, prosecco i białego wina jest zachwycające. 

Zobacz: Jak zrobić galaretkę z wina musującego? Łatwy przepis

Kuchmistrz Tomasz Łagowski gotował dla wielu par i jest absolutnym mistrzem w swoim zawodzie. Mamy nadzieję, że to zachwycające menu weselne stanie się dla was inspiracją. Może wasze wesele również uświetni ta wyborna kuchnia najwyższych lotów?

Menu weselne

Maji Pilch i Krzysztofa Rutkowskiego

Przystawka

Roladka z buraków z serem kozim, sezonowymi owocami marynowanymi w przyprawach z lawendą i kremem śliwkowym z rumem.

Zupa

Krem z kalafiora z wanilią, prażonymi migdałami i szczypiorkiem.

Danie Główne

Konfitowana gęś owsiana z fasolką szparagową, kaszą gryczaną białą i sosem z czerwonego wina z musztardą francuską.

Deser

Sorbet cytrynowy z galaretką z prosecco, czekoladową kruszonką, puree z jabłkiem i białego wina.