Kalkulatory

Kilogramy, gramy, litry - to miary i wagi, które obowiązują w Polsce. Jednak eksplorując przedwojenne przepisy albo receptury w zagranicznych książkach czy serwisach internetowych można trafić na funty, łuty, kwarty czy pinty. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Konieczne są przejrzyste, wiarygodne przeliczniki miar oraz wag.

Kalkulatory

Ile kalorii ma pieczywo?

Pierwszą z zasad większości metod odchudzania jest rezygnacja z pieczywa lub zastąpienie tego białego pełnoziarnistym. Ile tak naprawdę kalorii mają poszczególne rodzaje piekarnianych wyrobów? Dlaczego dietetycy polecają ciemne pieczywo?

Ile suchego makaronu na osobę - jak obliczyć porcję?

Makaron to jedno z ulubionych dań. Jednak nie zawsze wiemy, jak odmierzyć suchy makaron przed gotowaniem, by było go w sam raz dla konkretnej liczby osób. Jak porcjować suchy makaron?

W co wzbogacić dietę, żeby szybciej tracić kilogramy? Jakie produkty zbijają wagę?

Wiadomo, że najbardziej skuteczne odchudzanie to niskokaloryczna dieta podparta aktywnością fizyczną. Warto jednak wiedzieć, że niektóre produkty wprowadzone do diety w większej ilości będą jeszcze bardziej przyspieszały utratę wagi.

Przelicznik kuchenny: OBJĘTOŚĆ – WAGA [MĄKA, CUKIER, SÓL, MIÓD, OLEJ i in.]

Nie masz w domu wagi a chcesz odmierzyć 250 gram mąki? Nie wiesz ile to szklanka cukru? Nie przejmuj się wystarczy, że pod ręką będziesz miał przelicznik kuchenny, dzięki któremu szybko i poprawnie odmierzysz produkty. Podajemy tabelę z przelicznikami najczęściej używanych produktów spożywczych

Galon i pinta – ile to jest? Przeliczniki: pinta angielska, pinta amerykańska, galon angielski, galon amerykański

Galon i pinta - czytając zagraniczne książki czy podróżując do obcych krajów, często napotykamy miary, które nic nam nie mówią. Co więcej, jednostki o takiej samej nazwie nie w każdej kulturze znaczą to samo. Ten przypadek dotyczy galona i pinty. Ile to galon, ile to pinta?

Strona 1 z 1