Mięso na pasztet: jakie jest najlepsze? [WIDEO]

2022-03-29 14:26

Wywodzące się z francuskiej tradycji pasztety to potrawy przyrządzane z jednolitej masy z surowego, gotowanego lub pieczonego mięsa. Jakie mięso najlepiej nadaje się na pasztet? Sprawdź również polecane przepisy na świąteczne pasztety: Pasztet z suszonymi śliwkami, Pasztet klasyczny z mieszanych mięs, Pasztet z suszonymi pomidorami.

Mięso na pasztet: jakie jest najlepsze? [WIDEO]
Autor: Shutterstock Pasztet najlepszy jest wtedy, gdy do jego przygotowania użyjemy mieszanych gatunków mięsa

Spis treści

  1. Jakie mięso kupić na pasztet?
  2. Zobacz naszą galerię przepisów na najlepsze pasztety świąteczne

Jakie mięso kupić na pasztet?

Sekretem dobrego smaku pasztetu jest odpowiedni wybór najlepszej jakości mięs. Im więcej rozmaitych gatunków mięsa, tym pasztet smaczniejszy.

Najczęściej do pasztetu dodawane są drób, wołowina, wieprzowina i cielęcina. Najłatwiej przygotować pasztet drobiowy, używając np. udek z kurczaka. Aby pasztet był bardziej kremowy, dodajemy wątróbki drobiowe lub cielęce.

Bardzo smaczne są pasztety z zająca, królika, gęsiny oraz z dziczyzny - z mięsa dzika, jelenia i sarny. Dziczyzna w czasie gotowania wydziela przyjemny, słodkawy zapach, a w pasztecie dobrze komponuje się z wędzonym boczkiem lub wątróbką wieprzową.

Na pasztet można przeznaczyć te „gorsze” kawałki dziczyzny, z których nie da się przygotować pieczeni, zrazów czy steków. Jeśli podstawowym składnikiem pasztetu są mięsa chude, musimy dodać boczek lub podgardle albo kawałek tłustego mięsa.

Polecamy również inne przepisy na świąteczne pasztety:

Pasztet jajeczny z pieczarkami,

Pasztet cielęcy 

Pasztet strasburski z wątróbek gęsich.

Beszamel.pl zdradza sekret idealnego pasztetu

Zobacz naszą galerię przepisów na najlepsze pasztety świąteczne