Jak udekorować karpia i inne ryby? [GALERIA+WIDEO]

2017-12-13 16:24

Nie wiesz, czym ozdobić karpia na Wigilię i Boże Narodzenie? Podpowiadamy, jak szybko udekorować karpia smażonego i karpia w galarecie. A jeśli dbasz o linię, możesz skorzystać z naszego sposobu na dietetyczną dekorację potraw wigilijnych, bez użycia majonezu! Sprawdź, jak przybrać karpia. Polecamy przepisy na wigilijne karpie, które warto udekorować: Karp po żydowsku w galarecie, Smażony karp wigilijny wg receptury Ewy Wachowicz oraz Jak smażyć karpia z chrupiącą skórką?.

Jak udekorować karpia i inne ryby
Autor: Shutterstock Dekoracje może być prosta lub wręcz przeciwnie, bogata w stylu barokowym.

Spis treści

  1. Jak udekorować karpia smażonego
  2. Jak udekorować karpia w galarecie?
  3. Dietetyczna dekoracja karpia

Jak udekorować karpia smażonego

Podczas świątecznego obiadu na karpia czekają wszyscy goście. Naucz się szybko dekorować tę wigilijną potrawę, aby sprawiła domownikom jeszcze więcej przyjemności. Ułóż na talerzu umyte liście sałaty, a na nich rybę. Naokoło wysyp suszoną żurawinę i dwie strony talerza udekoruj za pomocą liści z pora. Możesz wyciąć z nich wzory przypominające kwiaty lub gwiazdy. Na rybie połóż plasterki cytryny i posyp natką pietruszki.

Sprawdź również >>> Jakiego karpia do smażenia wybrać?

Jak udekorować karpia w galarecie?

Według tradycji karpia w galarecie powinno się dekorować jajkiem, marchewką, pomidorem i majonezem. Jeśli twoja potrawa ma w sobie dużo warzyw i są one widoczne, ogranicz się do przystrojenia karpia natką pietruszki lub szczypiorkiem, które możesz ułożyć wokół galarety, a na środku umieść jajko przekrojone na 4 części. Bardziej ubogie w kolory dania przystrój warzywami wyciętymi we wzory, np. plasterki/trójkąty z gotowanej marchewki i pietruszki. Ozdoby układaj na planie koła.

Sprawdź również >>> Jakiego karpia do ryby w galarecie wybrać?

Dietetyczna dekoracja karpia

Sposób na niskokaloryczną dekorację ryby jest prosty. Zamiast majonezu wykorzystaj do ozdoby gęsty jogurt lub chrzan, a ketchup zastąp ćwikłą lub żurawiną. Do dekoracji użyj świeżych warzyw, które mają mniejszy indeks glikemiczny i kaloryczność gotowanych potraw. Innym prostym sposobem na dietetyczne przystrojenie karpia, jest ułożenie na nim finezyjnej dekoracji z cytryny, posypanej pietruszką.

Sprawdź również >>> Ile kalorii mają poszczególne wigilijne dania z karpia?

Zawrotna kariera karpia. Czyli skąd karp na polskim stole
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE