Domowe sposoby na kaszel: przepisy na syropy i mikstury z kuchennej półki

2020-11-18 11:35 redakcja
Domowe sposoby na kaszel: przepisy na syropy i mikstury z kuchennej półki
Autor: Shutterstock Domowe sposoby na kaszel bazują na dobrze znanych medycynie surowcach farmaceutycznych

W porze jesienno-zimowej pluchy często uskarżamy się na przeziębienie. W większości te infekcje górnych dróg oddechowych mają charakter wirusowy. Ich najczęstsze objawy to ból głowy, katar, chrypka i uciążliwy kaszel, ponieważ wydzielina kataralna spływa nocą do oskrzeli. Jak sobie poradzić z kaszlem podczas przeziębienia? Domowe sposoby na kaszel to sprawdzone przepisy na syropy i mikstury z kuchennej półki. Oto one!

Nie trzeba iść do apteki, aby poradzić sobie z kaszlem domowymi metodami. Wystarczy zajrzeć do spiżarki, aby wyczarować remedium na uporczywy kaszel i chrypkę. Oto 5 najlepszych sposobów!

Miód i tymianek

Ziołomiód tymiankowy to sposób wypróbowany przez ludową medycynę na kaszel i chrypkę. Olejki zawarte w tymianku działają lepiej niż antybiotyki. Tymianek jest powszechnie stosowanym surowcem farmaceutycznym w produkcji syropów przeciwkaszlowych. Ziołomiód tymiankowy przeznaczony jest dla dorosłych do łagodzenia uporczywego kaszlu i bólu gardła. Mieszanina zawiera alkohol. 

Ziołomiód tymiankowy na kaszel i chrypkę

Burak 

Syrop z buraka skutecznie łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszenie wydzieliny. Jest także bezpieczny w stosowaniu, mogą go przyjmować zarówno kobiety w ciąży, jak i małe dzieci.

Syrop z czerwonego buraka na kaszel

Banan i kakao

Coś drapie w gardle? Długotrwały kaszel dokucza w nocy? Źle się czujesz? Bananowy koktajl z kakao i miodem to domowy sposób na infekcje górnych dróg oddechowych. Dzieci go kochają, a i dorośli sobie go cenią i śpią po nim spokojnie jak te dzieci. Ciepły koktajl dzięki swojej lepkiej gęstości na długo rozgrzewa, a dzięki temu rozszerza oskrzela i pozwala wyjść gromadzącej się tam wydzielinie. To łagodny i smaczny sposób na niewielkie dolegliwości. Prawdziwa bomba witamin A, B i C oraz skarbnica cynku na wzmocnienie odporności i serotoniny na poprawę humoru. 

Bananowy koktajl z kakao i miodem na uciążliwy kaszel

Sosna

Syrop z sosny to znakomity lek wykrztuśny i przeciwbakteryjny, posiadający również wiele innych właściwości leczniczych. Bogaty w antyoksydanty i naturalną witaminę C ma tylko jedną wadę, trzeba go przygotować wiosną, gdy sosna wypuszcza młode pędy. 

Syrop z sosny - lek na przeziębienie i suchy kaszel

Mleko i jaja

Kogel-mogel naprawdę pomaga. Ten babciny przepis przynosi ulgę w infekcjach górnych dróg oddechowych. Minęło wiele lat, a nadal jest stosowany z dobrym skutkiem. Mikstura mleczno-jajeczna pomoże pozbyć się nawet uporczywego kaszlu. No i bajecznie smakuje, co nie jest bez znaczenia, gdy człowiek chory i smutny.

Mleczny kogel-mogel: przepis na uporczywy kaszel

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE