Newsy i trendy

Moda na gotowanie sprawia, że co chwila na rynku pojawia się coś nowego, związanego z kulinariami. A to fantastyczny kuchenny gadżet, nowa książka kucharska albo dotycząca nowej diety, a często też ciekawe wydarzenie kulinarne, w którym chcielibyście uczestniczyć. My chcemy być na bieżąco, a Wy?

Newsy i trendy

Gotowanie na parze - smacznie i zdrowo!

Posiłki przyrządzane na parze to duża oszczędność czasu i energii. Unikamy rozgotowania potraw, które zachowują naturalny smak i aromat. W trosce o zdrowie swoje i najbliższych warto wyposażyć kuchnię w dobrej jakości urządzenia do gotowania firmy Zepter, której motto brzmi: Żyj lepiej. Żyj dłużej. 

Monika Goździalska wydała książkę: wypróbuj przepisy na fit sylwetkę

Monika Goździalska (36 l.) - modelka znana m.in. z "Masterchefa", a ostatnio robiąca furorę w programie "Kulinarny zawrót głowy", właśnie wydała książkę. #NIEDOPODROBIENIA to spowiedź celebrytki, wyznania mądrej życiowo kobiety i dobre porady jak zadbać o swoje ciało, by lepiej nam służyło. Monika Goździalska to dziewczyna, jak wiele z was, jednak wyróżnia się tym, że ma siłę i odwagę walczyć o swoje marzenia. I wy też możecie.

Tataki: Co to za technika kulinarna? Jak grillować po japońsku?

Warto poznać prostą technikę gotowania TATAKI i podnieść swoje umiejętności kulinarne na wyższy poziom wyrafinowania.

Olga Tokarczuk: polska noblistka jest weganką i świetnie gotuje

Olga Tokarczuk (57 lat) otrzymała nagrodę Nobla za 2018 rok w dziedzinie literatury. Kim jest polska noblistka? Co lubi jeść? Czy sama gotuje? Popularna pisarka nie wiele mówi o sobie. Z nielicznych wywiadów wiemy, że nasza noblistka jest weganką i świetnie gotuje!

Jedna, czy trzy kawy? Kawowy Kalkulator Energii wyliczy, ile kawy potrzebujesz

Dzięki swoim właściwościom pobudzającym kawa jest napojem, po który sięgamy najczęściej w trakcie intensywnej pracy nad projektem lub podczas zakuwania do egzaminu w sesji. Dobrze byłoby jednak wiedzieć, kiedy i ile kawy powinniśmy wypić, by mieć pewność, że pozostaniemy skoncentrowani aż do samego końca egzaminu, do którego przygotowaliśmy się przez całą noc. Pomocą jest Kawowy Kalkulator Energii. Wypróbuj go, a już nigdy nie będziesz senny. 

Firmy alkoholowe i odpowiedzialność społeczna biznesu. Konflikt interesów czy świadoma strategia?

Rynek alkoholi w Polsce rozwija się, widać również zmiany w kulturze konsumpcji – dziś Polacy wybierają nowe smaki, piją coraz lepsze alkohole. To pozytywnie wpływa na rozwój branży, a producenci alkoholu prześcigają się w coraz lepszym dopasowaniu oferty do oczekiwań konsumentów. Ale poza działaniami ukierunkowanymi na rozwój, firmy alkoholowe dużą wagę przykładają do działań edukacyjnych. Realizując zasady społecznej odpowiedzialności biznesu podejmują dobrowolne działania, które zapobiegają i pomagają rozwiązywać problemy związane z nieodpowiedzialną konsumpcją alkoholu.

Beata Sadowska na jesień proponuje wegański rosół: zobacz przepis na bulion warzywny

Beata Sadowska największą popularnością cieszyła się, gdy występowała w TVP. Była jedną z gospodyń programu śniadaniowego "Pytanie na śniadanie". Ale od kilku ładnych lat nie prowadzi już śniadaniówki, więcej czasu poświęcając rodzinie. Ma jednak nadal rzeszę fanów, którzy chętnie śledzą jej życie na Instagramie.

Podążaj szlakiem kulinarnym Warszawy: zwiedzaj, smakuj i wygrywaj w konkursie

Co łączyło warszawską bombę owocową z pogromcami Enigmy? Skąd wzięła się syrenka w herbie Warszawy? Jakie kultowe piosenki powstały przy stoliku w Mozaice? Te i inne historie można odkryć przemierzając szlak kulinarny Warszawy. W ramach programu Polskie Skarby Kulinarne w wybranych lokalach mieszkańcy i turyści mogą rozsmakować się w tradycji i poznać polską historię od kuchni. Partnerem akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Magda Gessler bohaterką planszówki Kulinarny Poker: 12 przepisów królowej gastronomii

Magda Gessler na swoim oficjalnym profilu Instagrama pochwaliła się nowym projektem. Królowa polskiej gastronomii nie tylko sygnuje swoim nazwiskiem wiele restauracji, lody, produkty spożywcze i przemysłowe, ale od teraz grę planszową. Kulinarna celebrytka została patronką gry Kulinarny Poker.

 

Salony Agata przekonują do idei niemarnowania

Marka Agata podąża za trendami, sama je wyznacza i inspiruje do zmian. Jednak troska o środowisko to coś znacznie więcej niż chwilowy trend czy przemijająca moda. Posiadanie własnego stylu łączy się nie tylko z tym, jak wyglądamy i jak mieszkamy, ale też – jakie postawy reprezentujemy.

Strona 1 z 70