Porady

Gotowanie to wielka przyjemność. Wiele osób jednak twierdzi, że nie potrafi gotować, bo sam przepis to za mało. Faktycznie - czasem niewielka podpowiedź sprawia, że to, co dotychczas nie wychodziło, staję się bardzo łatwe. Dlatego zbieramy pomysły, jak sobie ułatwić pracę w kuchni, jak pięknie nakryć do stołu i co ugotować, by ustawione na stole potrawy były nie tylko pyszne, ale i zdrowe.

Porady

ATLAS GRZYBÓW ONLINE: Grzyby trujące podobne do grzybów jadalnych [ZDJĘCIA i OPISY]

Wybierasz się na grzyby? Zobacz nasz atlas grzybów. Przedstawiamy groźne sobowtóry najsmaczniejszych grzybów leśnych. Tych grzybów nie zbieraj, bo są trujące! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Borowik amerykański, czyli złotak wysmukły opanował polskie lasy. Jak wygląda? Czy można go jeść?

Borowik amerykański, czyli złotak wysmukły (łac. Boletus projectellus), zwany również borowikiem wrzosowym  lub wrzosowiskowym opanował polskie lasy. To jadalny gatunek inwazyjny, pochodzący z Ameryki Północnej.  Grzybiarze go pokochali, bo jego owocniki są bardzo liczne, a do tego nie zarobaczywione. Jak wygląda? Czy jest jadalny? Gdzie można go spotkać? Odpowiadamy na te i inne pytania. 

Agata Młynarska mimo choroby Crohna uwielbia naleśniki bez glutenu i laktozy: zobacz przepis

Agata Młynarska mimo choroby Leśniowskiego-Crohna jest aktywna zawodowo i nie traci poczucia humoru. Na swoim Instagramie uwieczniła moment, gdy smaży naleśniki. I to nie byle jakie. Choroba zmusza Agatę Młynarską do kreatywności, ponieważ musi bardzo uważać na to co je. Jednak nie musi sobie odmawiać ulubionych naleśników. Pod warunkiem, że będą bez glutenu i bez laktozy!

Julia Wieniawa ma niedoczynność tarczycy - co powinna jeść, by czuć się lepiej

Julia Wieniawa, popularna aktorka, w 2018 roku przyznała się, że cierpi na niedoczynność tarczycy, która skutkuje na przykład opuchlizną na jej twarzy. Julia Wieniawa, oprócz leków na tarczycę, bardzo pilnuje diety, unika glutenu i nabiału, by zachować zdrowie i ładną sylwetkę. Jak naprawdę powinna się odżywiać Julia Wieniawa, co powinny jeść osoby z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto?

Nawyki żywieniowe Polaków: czy grozi nam niedożywienie jakościowe?

Ponad połowa Polaków sięga po słodycze między posiłkami, kobiety częściej wybierają warzywa i owoce, a z wiekiem odżywiamy się coraz lepiej. Sprawdź podsumowanie wyników badania o nawykach żywieniowych Polaków przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Tesco Polska.

FoodSaver – dla zdrowia i środowiska!

Lato to nie tylko najlepszy moment dla urlopowiczów, ale też czas, w którym natura hojnie obdarowuje nas owocami. Podczas upałów owoce i warzywa niestety szybko się psują. A gdyby tak opóźnić ten proces za pomocą próżniowego pakowania produktów żywnościowych?

Kuchnia less waste w 5 krokach: porady jak kupować i przechowywać, aby mniej marnować

Niemarnowanie żywności i życie w duchu zero waste wcale nie musi być trudne i kosztowane. Wszystko zaczyna się w domu – od małych, codziennych decyzji. Tesco radzi jak łatwo i przyjemnie wprowadzić zmiany w kuchni, które wpłyną pozytywnie nie tylko na Ciebie i Twoją rodzinę, ale także na planetę!

Dieta zupowa - wady i zalety diety opartej na zupach

Dieta zupowa staje się coraz popularniejsza, nie tylko wśród celebrytów. Jej zasady nie budzą większych zastrzeżeń dietetyków. Zobacz jakie są wady i zalety diety zupowej.

Jan Kuroń, znany kucharz poleca gotowanie w wolnowarze

Jan Kuroń został Ambasadorem marki Crock-Pot – pioniera i lidera w kategorii urządzeń do wolnego gotowania. Slow cooking, czyli gotowanie w stylu wolnym, opiera się na poddawaniu składników potrawy długotrwałej obróbce termicznej w temperaturze nieprzekraczającej 100°C. Ta forma gotowania pozwala na zachowanie głębszego smaku, aromatu oraz wartości odżywczych potrawy.

Czekoladowe pomidory kumato: właściwości i zastosowanie najsłodszych pomidorów

Czekoladowe pomidory kumato zdobywają nasze podniebienia. Kiedyś luksusowe, dzisiaj można je coraz częściej kupić w każdym dyskoncie. Interesujące w kolorze, pyszne w smaku. Warto po nie sięgać częściej, bo są także zdrowe.

Ocena: 5,0

Poziom: ŁATWY

Czas: 0 MINUT

Porcja dla: 0 OSÓB

Strona 1 z 170