Ciasto z truskawkami - nasze ulubione przepisy na truskawkowe wypieki

2022-06-03 18:11

Owoców na bazarku coraz więcej, więc podpowiadam sprawdzone przez nas przepisy na ciasta z truskawkami. Bo zaczyna się jeden z moich ulubionych okresów w roku - sezon wypieków z truskawkami. Truskawki pasują właściwie do każdego rodzaju ciasta i każdego rodzaju kremu, są więc bardzo uniwersalnym dodatkiem.

Ciasto z truskawkami
Autor: Shutteratock Ciasto z truskawkami to najlepszy czerwcowy deser.

Dla mnie sezon na truskawki można podzielić na trzy części. Pierwszy etap - ten najbardziej wyczekiwany, to pojawienie się pierwszych polskich truskawek na rynku. Są jeszcze drogie, ale nie potrafimy sobie już ich odmówić. Jemy oczywiście na surowo. Nie ma nic przyjemniejszego niż zasiąść przed telewizorem z miseczką właśnie opukanych truskawek, włączyć ulubiony serial i dać sobie tę chwilę owocowej przyjemności.

Drugi etap to ten, w który niedługo wkroczymy - truskawek na rynku jest coraz więcej, ceny systematycznie spadają, zaczynamy więc przygotowywać z nich ciasta i desery, by ostatnim etapie i szczycie sezonu zabrać się za ich przetwarzanie. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule: Przetwory z truskawek - 21 przepisów na zachowanie smaku truskawek na zimę

Dziś zajęłam się przygotowaniami do drugiego etapu, odkopałam ulubione przepisy na ciasta z truskawkami - te mega proste i te tylko ociupinkę trudniejsze. Zachęcam do ich przejrzenia i wypróbowania. Są tu ciasta pieczone i ciasta na zimno, z galaretką i kremami, na cieście kruchym, biszkopcie lub ucieranym spodzie. Dla każdego cos dobrego.

Galeria: Ciasta z truskawkami - 14 przepisów, które kochamy

Beszamel: Truskawki - właściwości truskawek. Dlaczego warto jeść truskawki?