Jakie płatki śniadaniowe wybierać - rady dietetyka

2021-08-10 15:20 stulbia modra
Jakie płatki śniadaniowe wybierać - rady dietetyka
Autor: Shutterstock Najzdrowsze, najtańsze, a więc najlepsze są płatki owsiane

Płatki śniadaniowe możemy jeść nawet codziennie. Ważne, by nie zawierały zbędnych dodatków. Bezapelacyjnie najzdrowsze są płatki owsiane – zwykłe lub górskie. Co jeszcze trzeba wiedzieć o płatkach śniadaniowych?

Rodzaje płatków śniadaniowych

Płatki owsiane oprócz zdrowotnych mają nad innymi płatkami śniadaniowymi tę przewagę, że są po prostu tanie. Zawierają dużo błonnika i świetnie sprawdzają się podczas diet odchudzających. Zdecydowanie nie warto kupować płatków przetworzonych, które mają w swoim składzie wiele zbędnych substancji: sól, tłuszcze trans, mleko w proszku, konserwatywny, barwniki, aromaty itd. Takie płatki często mają wymyślne kształty i kolory, a do tego są drogie.

Jakie płatki śniadaniowe powinny wybierać osoby na diecie?

Uważajmy również na wszystkie płatki typu light i fit, ponieważ to tylko chwyt reklamowy. Zanim kupimy taki produkt, sprawdźmy ilość kalorii na opakowaniu, często ta wartość w płatkach „fit” i tych zwykłych jest taka sama. Zwracajmy także uwagę na ilość cukru, niektóre zawierają ich bardzo dużo, czym producenci oczywiście zbytnio się nie chwalą (trzeba się wczytać).

A co z owocami? Najlepiej, jeśli są suszone (rodzynki, śliwki); lepiej unikać tych kandyzowanych i poddawanych mocnej obróbce przemysłowej. Tak naprawdę niewiele mają już w sobie z owoców. Można również świeże owoce sezonowe, albo dostępne przez cały rok banany czy pomarańcze.

Z czym jeść płatki?

Przyjęło się, że do płatków śniadaniowych najczęściej dodaje się mleka. O wiele zdrowszym rozwiązaniem jest jednak przygotowanie ich (oczywiście w wersji na zimno) z jogurtem naturalnym, a najlepiej typu greckiego, który jest najzdrowszym produktem nabiałowym dostępnym na rynku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE