Barszcz na Wigilię - TOP 7 przepisów

2022-12-19 15:17

Barszcz wigilijny gości na naszych świątecznych stołach co roku, ciesząc się od lat niesłabnącą popularnością. Każdy przygotowuje go po swojemu, starając się nadać mu ten jedyny, unikalny smak, który będzie przypominał o wigilijnej wieczerzy z rodziną. Mamy da Was zestawienie 7 przepisów na wigilijny barszcz, do których najczęściej wracacie. Każdy z nich ma w sobie coś, co go wyróżnia.

Tradycyjny barszcz czerwony
Autor: Shutterstock Barszcz czerwony - danie, którego nie może zabraknąć na wigilijnym stole.

Barszcz wigilijny niejedno ma imię. Tak jak w każdym niemal regionie naszego kraju na pierwsze danie podaje się inną tradycyjną zupę (śląska moczka piernikowa, kresowa zupa migdałowa, podlaska zupa z brządu), tak i barszcz wigilijny każdy przygotowuje wg własnej receptury. Można go zrobić na zakwasie lub ugotować ze świeżych buraków, dodać do niego czosnek, majeranek, grzyby, śliwki lub fasolę.

Do barszczu wigilijnego podaje się też bardzo różne dodatki, najpopularniejsze są uszka, ale barszczyk wigilijny równie dobrze smakuje z pasztecikami, krokietami, szwedzkimi pierożkami czy kulebiakiem. Przepisy na dodatki do barszczu wigilijnego znajdziecie w artykule Co podać do barszczu, a w galerii poniżej przedstawiamy 7 przepisów na barszcz wigilijny, a także podpowiadamy, jakich błędów nie popełnić podczas jego gotowania.

Galeria: TOP 7 przepisów na barszcz wigilijny

Baszamel zakwas na barszcz czerwony
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE