Mięso na pasztet: jakie jest najlepsze? [WIDEO]

Mięso na pasztet: jakie jest najlepsze? [WIDEO]

Autor Zdjęcia: thinkstockphotos.com

Poznaj sekrety przygotowania pysznego domowego pasztetu

Wywodzące się z francuskiej tradycji pasztety to potrawy przyrządzane z jednolitej masy z surowego, gotowanego lub pieczonego mięsa. Jakie mięso najlepiej nadaje się na pasztet?

Sprawdź również polecane przepisy na świąteczne pasztety: Pasztet z suszonymi śliwkami, Pasztet klasyczny z mieszanych mięs, Pasztet z suszonymi pomidorami.

Jakie mięso kupić na pasztet?

Sekretem dobrego smaku pasztetu jest odpowiedni wybór najlepszej jakości mięs. Im więcej rozmaitych gatunków mięsa, tym pasztet smaczniejszy.

Najczęściej do pasztetu dodawane są drób, wołowina, wieprzowina i cielęcina. Najłatwiej przygotować pasztet drobiowy, używając np. udek z kurczaka. Aby pasztet był bardziej kremowy, dodajemy wątróbki drobiowe lub cielęce.,

Bardzo smaczne są pasztety z zająca, królika, gęsiny oraz z dziczyzny - z mięsa dzika, jelenia i sarny. Dziczyzna w czasie gotowania wydziela przyjemny, słodkawy zapach, a w pasztecie dobrze komponuje się z wędzonym boczkiem lub wątróbką wieprzową.

Na pasztet można przeznaczyć te „gorsze” kawałki dziczyzny, z których nie da się przygotować pieczeni, zrazów czy steków. Jeśli podstawowym składnikiem pasztetu są mięsa chude, musimy dodać boczek lub podgardle albo kawałek tłustego mięsa.

Polecamy również inne przepisy na świąteczne pasztety: Pasztet jajeczny z pieczarkami, Pasztet cielęcy oraz Pasztet strasburski z wątróbek gęsich.

Ocena: 4,1