Zioła do ryb - jakie są najlepsze?

2021-12-15 15:21

Dania z ryb zyskają wspaniały smak i aromat, gdy dodasz do nich ziół. Możesz wybrać swoje ulubione i łączyć je ze sobą, tworząc oryginalne mieszanki. Świeże zioła dodawaj do potraw na koniec, od razu po posiekaniu. Suszone - przechowuj w szczelnie zamykanych pojemniczkach, by nie traciły aromatu.

jakie-ziola-sa-najlepsze-do-ryb.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Ryby doskonale smakują w towarzystwie ziół.

Spis treści

  1. Jakie zioła do pasują do ryb?
  2. Ryba smażona w cieście naleśnikowym: przepis krok po kroku
Ryby morskie – dlaczego warto je jeść?

Mięso ryb jest delikatne, mało wyraziste. Zioła wzbogacą jego smak i dodadzą aromatu. Można używać ich w różny sposób i na różnych etapach przygotowania potraw.

Ryby, które chcesz grillować, po dokładnym umyciu i osuszeniu natrzyj ziołami (z zewnątrz i w środku).

Duszone i smażone ryby możesz posypać ziołami w trakcie przyrządzania potrawy. Najlepsze są świeże zioła, posiekane tuż przed dodaniem do potrawy, ale można użyć także ziół suszonych. Warto pamiętać, że suszki powinny być przechowywane w szczelnie zamykanych pojemniczkach, z dala od słońca. 

Jakie zioła do pasują do ryb?

KoperekJest ziołem najczęściej używanym do przyrządzania ryb. Świeży dodaje im wyjątkowego smaku, suszony, niestety, dosyć szybko traci aromat. Koperkiem można nacierać i posypywać ryby lub dodawać go do sosów. Dobrze komponuje sie z roztartym czosnkiem i cytryną. Razem tworzą dobrą kompozycje do dań rybnych.

Natka pietruszkiŚwietna do ryb grillowanych, a także duszonych i pieczonych (dodawania na kilka minut przed końcem).

RozmarynNiezwykle aromatyczny, ma bardzo intensywny smak. Poprawia trawienie, warto dodawać go do smażenia i pieczenia ryb tłustych, np. łososia czy węgorza.

EstragonMa lekko anyżowy zapach i smak. Najlepszy jest do ryb gotowanych i skorupiaków. Bardzo popularny w kuchni francuskiej.

MajeranekMa wyrazisty smak, ułatwia trawienie. Najlepszy jest do łososia, flądry, śledzi, a także skorupiaków i małż.

Ryba smażona w cieście naleśnikowym: przepis krok po kroku