Barszcz czerwony według Magdy Gessler, jak w "Kuchennych Rewolucjach"

Barszcz czerwony według Magdy Gessler
Autor: Shutterstock Wigilijny barszcz czerwony na domowym zakwasie to prawdziwy rarytas.
łatwy
60 min
4

Dieta bezglutenowa

Dieta wegańska

Dieta wegetariańska

Dieta niskokaloryczna

Jak zrobić idealny barszcz z uszkami lub kołdunami? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste. W wielu "Kuchennych Rewolucjach" Magda Gessler zmagała się z lurowatym, pozbawionym smaku barszczem. Znana restauratorka ma jednak na niego tajny patent. Podajemy przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler. Aromatyczny i winny czerwony barszcz Pani Magdy czaruje wszystkich głębią smaku i pięknego koloru. Sprawdź, jak przyrządza barszcz czerwony szefowa "Kuchennych rewolucji" i zainspiruj się jej pomysłem. 

SKŁADNIKI

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

  • Buraki obrać, zalać zimną wodą. Dodać grzyby. Gotować powoli, dodając liść laurowy, 3 ziarna ziela angielskiego, 2 goździki, pieprz i szczyptę kminku. Nie solić.
  • Dodać pora i cebulę upieczoną wcześniej na ogniu w łupinie (kiedy łupina zczernieje, wrzucamy cebulę do barszczu na sicie). Gotujemy dalej powoli, aż buraki zmiękną.
  • Pod koniec gotowania, gdy buraki są już miękkie, dodajemy obierki z jabłek oraz rozgniecione ząbki czosnku. Gotujemy jeszcze 6-10 minut. Obierki z jabłek to źródło pektyny, która zagęści barszcz, jednocześnie pozostawiając go przezroczystym. 
  • Zdejmujemy garnek z ognia. Przecedzamy. Buraki pozostawiamy do wykorzystania np. do ćwikły lub sałatki. Pozostałe składniki wyrzucamy.
  • Doprawiamy barszcz zakwasem buraczanym oraz solą. Mieszamy. Nie gotujemy. Po dodaniu naturalnego zakwasu nie wolno już podgrzewać barszczu, bo zakwas się zetnie, zmętnieje i zabarwi barszcz na czarno. 
  • Barszcz podawać z uszkami lub kołdunami
Baszamel zakwas na barszcz czerwony

Zobacz GALERIĘ: Magda Gessler - najlepsze przepisy

Adrianna Ewa Stawska-Ostaszewska

Redaktorka serwisu kulinarnego Beszamel.pl Dziennikarka, tłumaczka, pisarka. Szefowa kuchni i koneserka smaku. Niestrudzona popularyzatorka historii kultur kulinarnych, kuchni regionalnych i narodowych. Autorka książek: „Dzieje łakomstwa i obżarstwa” (wyd. Harde, 2019), „Polska Księga …

więcej