Świeże małosolne nawet w zimie? Z tym genialnym przepisem zatrzymasz fermentację
Dieta bezglutenowa
Dieta wegańska
Dieta wegetariańska
Dieta niskokaloryczna
Znana i lubiana aktorka Małgorzata Pieczyńska pokazała, jak robi ogórki w słoikach na zimę. Nie jest to jednak zwykły przepis. Gwiazda „M jak miłość” ma swój patent na przetwory z ogórków. Dzięki prostemu trikowi ogórki przez całą zimę będą pyszne i twarde. Poznajcie sekretny przepis Małgorzaty Pieczyńskiej na ogórki, które nawet w zimie smakują jak małosolne.
Przepis na ogórki na zimę Małgorzaty Pieczyńskiej
Aktorka pokazała, jak zrobić ogórki na zimę, aby były pyszne i twarde. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała filmik z dokładną instrukcją. Po pierwsze do zrobienia smakowitych przetworów należy użyć soli niejodowanej i bardzo zimnej, nawet lodowatej wody. Do słoików wkłada się ogórki, koper, chrzan, liście wiśni i laurowe oraz czosnek. Gwiazda kroi chrzan za pomocą obieraczki do warzyw, uzyskując w ten sposób cienkie i długie paski. Nie obiera czosnku, a jedynie koi go na pół. Dzięki tym dodatkom ogórki mają pyszny smak.
Patent Małgorzaty Pieczyńskiej na ogórki
Jak zrobić ogórki, aby zimą smakowały jak małosolne? Przepis Pieczyńskiej warto zapisać, ponieważ łatwy trik sprawi, że nawet w czasie mroźnych dni przetwory będą smakować obłędnie. Po przygotowaniu słoików z ogórkami zalewa się ją wodą z solą. Proporcje powinny wynosić 1 łyżka soli na 1 litr wody. Słoiki z ogórkami trzeba mocno zakręcić i odstawić na trzy dni. Po tym czasie należy okręcić słoiki, a słoną zalewę przelać do garnka i zagotować. Wrzącą wodę z solą ponownie wlewa się do ogórków i zakręca słoiki. Patent z gotowaniem zalewy sprawi, że ogórki będą smakować wyśmienicie.
SKŁADNIKI
- 3 kg ogórków
- 2 korzenie chrzanu
- 2 główki czosnku
- 1 pęczek kopru
- 4 garście liści wiśni
- 1 garść liści laurowych
- zimna woda
- sól niejodowana
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Ogórki umyć, przełożyć do miski i wlać zimną wodę. Odstawić na 3 godziny. Odkroić końcówki ogórków z obu stron.
- Chrzan pokroić za pomocą obieraczki na długie i cienkie paski. Nieobrany czosnek przekroić na połówki.
- Bardzo zimną wodę wymieszać z solą w proporcji 1 łyżka soli na 1 litr wody.
- Do słoików wkładać warstwami liście wiśniowe, chrzan, liście laurowe i ogórki. Słoiki uzupełnić liśćmi wiśniowymi i laurowymi, chrzanem i czosnkiem oraz koprem.
- Do słoików wlać wodę z solą i mocno je zakręcić. Po 3 dniach wodę ze słoików zlać do garnka i zagotować. Wrzącą wodą ponownie zalać ogórki w słoikach. Mocno zakręcić i odstawić do ostygnięcia.
- Słoiki przechowywać w spiżarni lub piwnicy.