Zupy na rosole - 15 przepisów na znakomite zupy na bazie rosołu

2023-01-23 12:27

Zupa przygotowana na dobrym rosole zawsze ma wyjątkowy smak i charakter. Najczęściej przygotowujemy pomidorówkę na niedzielnym rosole, ale warto czasem odejść od tej tradycji i przygotować na rosole coś innego. Niedzielny rosół sprawdza się jako baza wyśmienicie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by do konkretnej zupy specjalnie przygotować wyjątkową podstawę. Oto 15 naszych propozycji na różne zupy przygotowane na różnych rodzajach rosołu. Każda pyszna, każda wyjątkowa, każda kojąca i odżywcza.

Zupa na rosole
Autor: Shutteratock Zupa przygotowana na rosole to zawsze pyszny i kojący posiłek.

Spis treści

  1. Jakie zupy można przygotować na bazie rosołu?
  2. Galeria: 15 sprawdzonych propozycji na zupy na rosole

Jakie zupy można przygotować na bazie rosołu?

Na rosole można ugotować niemal każdą zupę. Rosół to znakomita baza, która nie ma sobie równych. Smaczny i aromatyczny wywar - mięsny lub warzywny nadaje zupie głębi i charakteru. Co więcej, dobrze dobrane składniki rosołu mogą podbijać smak zupy i wyciągać z niej to, co najlepsze.

Poza tradycyjną pomidorową na rosole z kury, którą każdy zna i docenia (zwłaszcza w zabiegany poniedziałek), polecamy wypróbować również inne kombinacje: na rosole indyczym przygotujecie genialną ogórkową, esencjonalny rosół wołowy to świetna podstawa zup kapuścianych, a na delikatnym rosołku z kurczaka i warzyw zrobicie łagodną w smaku i dla żołądka ryżankę. Na rosole wychodzi również genialna pieczarkowa, wymagający nieco pracy barszcz ukraiński i treściwa zupa krem z kukurydzy. Przepisy na te i nie tylko na te zupy znajdziecie w galerii poniżej - 15 sprawdzonych na naszych rodzinach receptur. Obyło się bez zażaleń ;).

A dla tych, którzy jeszcze nie mają swojego rosołu na zupę polecam nasze najlepsze przepisy na rosoły, wywary i buliony, które znajdziecie w artykule: Ugotuj z nami najlepszy rosół - 12 przepisów na esencjonalne rosoły, wywary i buliony.

Galeria: 15 sprawdzonych propozycji na zupy na rosole

Rosół domowy: tradycyjny przepis na lekarstwo na wszystkie smutki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE