Sernik w kąpieli wodnej. Cudownie puszysty i rozpływający się w ustach
Co zrobić, żeby sernik był puszysty i wilgotny? Warto zastosować jeden łatwy i sprawdzony patent. Pyszny i rozpływający się w ustach sernik można upiec w kąpieli wodnej. Dzięki temu ciasto będzie smakować nieziemsko. Jak to zrobić? Poznajcie łatwy i szybki przepis na sernik pieczony w kąpieli wodnej, który zawsze się udaje.
Spis treści
- Po co sernik piecze się w kąpieli wodnej?
- Sernik w kąpieli wodnej – składniki
- Jak zrobić sernik w kąpieli wodnej?
- Jak upiec sernik w kąpieli wodnej?
- Sernik w kąpieli wodnej – przepis krok po kroku
Po co sernik piecze się w kąpieli wodnej?
Pieczenie sernika w kąpieli wodnej sprawia, że ciasto jest nie tylko pyszne i dosłownie rozpływa się w ustach. Podczas pieczenia sernik nie pęka i nie opada. Zyskuje niesamowitą puszystość, jest lekki i zachwyca od pierwszego kęsa.
Sernik w kąpieli wodnej – składniki
Na liście składników potrzebnych do upieczenia domowego sernika w kąpieli wodnej znalazło się kilka łatwo dostępnych składników. Są w sklepach przez cały rok, dlatego ciasto można robić na różne okazje i święta.
Lista składników jest podzielona na dwie części:
- składniki na kruchy spód – herbatniki lub ciasteczka owsiane, masło
- składniki do masy serowej – ser twarogowy na sernik z wiaderka, jajka, cukier, cukier z wanilią, mąka pszenna, budyń w proszku, skórka otarta z cytryny i szczypta soli
Jak zrobić sernik w kąpieli wodnej?
Upieczenie sernika w domu nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przepis na wyśmienity sernik w kąpieli wodnej jest łatwy i nie wymaga żadnych nadprzyrodzonych umiejętności ani wiedzy. Wystarczy postępować według przepisu krok po kroku, a dokonały wypiek uda się już za pierwszym razem.
Przepis na wyborny sernik w kąpieli wodnej składa się z kilku łatwych i szybkich czynności.
- 1. krok – przygotowanie spodu z herbatników i masła
- 2. krok – przygotowanie masy serowej
- 3. krok – wyłożenie masy serowej na kruchy spód
- 4. krok – upieczenie sernika w kąpieli wodnej w piekarniku
Jak upiec sernik w kąpieli wodnej?
Oprócz niezbędnych składników do przygotowania pysznego sernika w kąpieli wodnej należy przygotować dwie formy – mniejszą i większą. W mniejszej formie umieszcza się masę serową na kruchym spodzie. Tortownica powinna być szczelna i wyłożona papierem do pieczenia. Można ją dodatkowo zabezpieczyć od zewnątrz folią aluminiową. Mniejszą formę wstawia się ją do większej tortownicy, a następnie wlewa wrzącą wodę. Obie formy należy umieścić w nagrzanym piekarniku.
Pieczenie sernika w kąpieli wodnej odbywa się w dwóch etapach. Najpierw ciasto powinno się piec w temperaturze 160 stopni C przez 20 minut. Kiedy ten czas minie, należy zmniejszyć temperaturę do 140 stopni i piec sernik jeszcze 55 minut. Po upieczeniu warto zostawić formy w wyłączonym piekarniku z uchylonymi drzwiczkami na 20 minut, aby ciasto lekko ostygło.
Sernik w kąpieli wodnej – przepis krok po kroku
Składniki
spód:
- 250 g herbatników lub ciasteczek owsianych
- 80 g roztopionego masła
masa serowa:
- 1 kg sera twarogowego na sernik z wiaderka
- 1/2 szklanki cukru
- 4 jajka
- 1 opakowanie budyniu waniliowego
- 2 łyżki mąki pszennej
- 2 łyżki cukru z prawdziwą wanilią
- 1 łyżka skórki otartej z cytryny
- szczypta soli
Przygotowanie
1. Herbatniki lub ciasteczka owsiane zmielić. Dodać masło i dokładnie wymieszać. Przesypać do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Równomiernie wyłożyć dno formy. Odstawić.
2. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywno. Cały czas ubijając, dodawać po jednym żółtku i wsypywać cukier, cukier z wanilią i proszek budyniowy.
3. Do jajek dodać ser z wiaderka, otartą skórkę cytrynową i mąkę pszenną. Dokładnie wymieszać, aż składniki połączą się w jednolitą masę.
4. Masę serową przelać na herbatnikowy spód. Wyrównać wierzch.
5. Tortownicę wstawić do większej formy i wlać wrzącą wodę, tak aby sięgała do połowy jej wysokości. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 160 stopni C i piec 20 minut. Po tym czasie zmniejszyć temperaturę do 140 stopni C i piec sernik 55 minut.
6. Po tym czasie wyłączyć piekarnik, uchylić drzwiczki i zostawić w nim sernik do lekkiego ostygnięcia na 20 minut. Następnie wyjąć z piekarnika i odstawić do ostygnięcia.
7. Podawać na deser z okazji Wielkanocy lub na inne święta.
Zobacz galerię i poznaj sprawdzone przepisy na pyszne serniki.