Sałatki z pomidorów - nasze ulubione przepisy na pomidory na surowo

2022-07-28 20:40

Soczyste, dojrzałe, słodkie pomidory to cudowna baza do pysznych sałatek. W sezonie sałatki pomidorowe królują na naszych stołach. Bo czyż można wyobrazić sobie letnie przyjęcie czy grilla z przyjaciółmi bez pomidorowej przekąski, choćby w postaci krojonych pomidorów podanych z cebulą lub śmietaną. A to tylko początek.

Sałatki z pomidorów
Autor: Shutterstock Aby przygotować pyszną sałatkę z pomidorów naprawdę niewiele potrzeba.

Początek, bo pomidory można połączyć z tak wieloma składnikami i na tak wiele sposobów, że trudno to wręcz wyrazić. Zaczynając od zieleniny i ziół, przez warzywa liściaste i sałaty po bardziej treściwe warzywa korzeniowe. Do tego sosy i dodatki to kolejne dziesiątki możliwości. Nie mówiąc już o tym, że połączenie kilku różnych gatunków pomidorów i polanie ich oliwa wystarczy, aby przygotować przekąskę niebo w gębie.

W naszym zestawieniu znajdziecie sałatki z pomidorów tradycyjne - z cebula, sałatą, ziołami, szpinakiem czy ogórkiem (choć to połączenie nie jest zbyt fortunne. Dlaczego? przeczytasz tu: Dlaczego nie można łączyć ogórków z pomidorami) oraz takie, które na pierwszy rzut oka mogą zadziwiać zestawieniem składników - na przykład z bobem, burakami i czy figami. Wszystkie sprawdzone na naszych redakcyjnych rodzinach, wszystkie pyszne i znakomite na letnie dni.

A jeśli nie przepadacie za pomidorami i zdecydowanie wybieracie #teamogorki zapraszamy do tekstu, w którym znajdziecie najlepsze przepisy na najlepsze mizerie: Sałatki z ogórków - 18 przepisów na pyszną mizerię

Galeria: Najlepsze przepisy na letnie sałatki z pomidorów

Beszamel: Pomidory – dlaczego są takie zdrowe?