Sałatki z ogórków - 18 pomysłów na ogórkową mizerię

2022-05-29 11:08

Sezon na świeże gruntowe ogórki uważam za otwarty. A ponieważ je uwielbiam, z zadowoleniem pooglądam na codziennie niższe ich ceny. Pierwszy słój z małosolnymi został już opróżniony, niemal codziennie jadamy też ogórkowe mizerie. Niezależnie od tego czy sałatka z ogórków jest prosta - z jednym czy dwoma dodatkami, czy ogorki nie grają pierwszych skrzypiec w przekąsce zawsze dają uczucie odświeżenia. I za to je uwielbiam.

Sałatki z ogórków
Autor: Shutteratock Ogórki znakomicie smakują w połączeniu ze świeżymi ziołami.

Jak się okazuje, co kraj to inny pomysł na przygotowanie prostej sałatki z ogórków. U nas tradycyjnie przygotowujemy je ze śmietaną lub - w wersji mniej kalorycznej, z jogurtem naturalnym. Ale ogórki można tez prosto przyrządzić z oliwą, octem, prostym winegretem, a także z cebulą, chili czy sezamem. Każda wersja jest inna, ale każda pyszna. Każdą warto wypróbować. W galerii zebrałam 18 przepisów na sałatki na bazie ogórków. Jedne są dość oczywiste, inne mogą się wydawać na pierwszy rzut oka nieco dziwnie skomponowane, ale te szczególnie polecam do wypróbowania. 

Galeria: Sałatki z ogórków na 18 sposobów

Sałatkę z ogórków można przygotować na wiele rożnych sposobów - od klasycznej mizerii ze śmietaną, po ciekawe połącznie smakowe, na przykład z owocami.

Cudowne ogórki – czy warto je jeść, co z nich zrobić?