Obiad na poniedziałek - jak wykorzystać resztki obiadu z niedzieli?

2022-05-23 8:00

Obiad na poniedziałek - to zagadnienie często spędza nam sen z powiek. Najczęściej wtedy, gdy co nieco zostało z niedzieli, ale zbyt mało, by wszyscy się tym najedli. Jak wykorzystać niedzielne resztki przygotowując obiad na poniedziałek?

Obiad na poniedziałek
Autor: Shutteratock Przygotowując obiad w poniedziałek warto wykorzystać gotowe półprodukty i resztki niedzielnego obiadu - zdrowo, oszczędnie i wygodnie

Spis treści

  1. Galeria: 10 przepisów na poniedziałkowy obiad
  2. Najlepsza baza obiadu na poniedziałek

Poniedziałkowy obiad w moim rodzinnym domu bardzo często oznaczał klasyczną pomidorówkę na resztkach niedzielnego rosołu oraz sztukę mięsa w sosie chrzanowym lub naleśniki z mięsem z rosołu. I choć idea niemarnowania jedzenia jest mi bardzo bliska i uważam, że resztki z niedzielnego obiadu koniecznie trzeba wykorzystać i zagospodarować, to niekoniecznie w tak schematyczny sposób.

Dlatego w naszych pomysłach na poniedziałkowy obiad znajdziecie oprócz klasyki też ciekawe, proste dania, w których możecie cudownie rozmnożyć resztki z niedzielnego lub odświętnego obiadu. Bierzcie i jedzcie - smacznie, zdrowo  i niekłopotliwie.

Galeria: 10 przepisów na poniedziałkowy obiad

Najlepsza baza obiadu na poniedziałek

Jeśli lubicie i często jadacie zupy, najlepszą bazą do tej poniedziałkowej będzie dobry niedzielny rosół.

W moim domu specjalnie gotuje się go więcej, żeby poniedziałkowa zupa była smaczna i treściwa. Zobaczcie też wideo o tym, jak ugotować idealny rosół, który może być podstawą poniedziałkowego obiadu!

Rosół domowy: tradycyjny przepis na lekarstwo na wszystkie smutki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE