Kania: co zrobić, żeby się rozwinęła?

2016-08-23 10:19

Młode kanie wyróżniają się zamkniętym, zwiniętym kapeluszem. Można jednak domowymi metodami rozwinąć ten "parasol". Sprawdź, jak to zrobić.

kania-co-zrobic-zeby-sie-rozwinela.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Młode kanie wyróżniają się zamkniętym "parasolem"
Czubajka kania. Dlaczego warto jeść kanie?

Kanie są uwielbiane w wielu domach, bo są jednymi ze smaczniejszych grzybów. Dlatego grzybiarzom trudno jest im się oprzeć, nawet jak widzą małe egzemplarze ze zwiniętymi kapeluszami. Jest jednak sposób na to, aby kapelusze kani się rozwinęły.

Co zrobić, żeby kania się rozwinęła?

Wystarczy słoik z wodą, do którego wkłada się małą kanię ze zwiniętym "parasolem". Po kilku godzinach, ewentualnie po nocy, kapelusz kani się rozwinie.

Tę metodę stosują także osoby, które nie są pewne, czy grzyb, który zerwali, na pewno jest kanią, a nie muchomorem sromotnikowym. Młodziutkie kanie i muchomory wyglądają podobnie. Po pewnym czasie na kapeluszu kani pojawiają się brązowe plamki i pęknięcia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE