Jedzenie w Halloween - co jeść i pić w Halloween

2021-10-29 7:12

Halloween na stałe zagościło w kalendarzach imprezowych - zwłaszcza dzieci, młodzieży i młodych dorosłych. Dla wszystkich to okazja do przebrania się (kto z nas nie chce choć raz w roku być kim innym, zwłaszcza strasznie przerażającym?), dla dzieci to szansa na zdobycie zapasów słodyczy, a dla młodych dorosłych - jeszcze jeden pretekst do zorganizowania fajnej imprezy! A jak impreza to podpowiadamy - co jeść i pić w Halloween!

Jedzenie w Halloween - co jeść i pić w Halloween
Autor: Shutterstock Halloween kręci się wokół jedzenia - świadczy o tym zawołanie: cukierek albo psikus!

Spis treści

  1. Proste menu na Halloween
  2. Co pić w Halloween?
  3. Cukierek albo psikus! A jeśli nie cukierek, to co?
Przekąski na Halloween
Autor: Shutterstock

Proste menu na Halloween

Impreza halloweenowa to dla uczestników przede wszystkim okazja do stworzenia niesamowitych przebrań, a dla gospodarzy - konieczność wykreowania "mrocznej" scenerii. Ale taka impreza wymaga też stosownie "strasznego" menu. Ponieważ Halloween to często okazja do wyjścia - by cały świat mógł podziwiać kunsztowne kostiumy i makijaże, menu na imprezę hallowenową powinno być łatwe do przygotowania wcześniej i niekłopotliwe - nie wymagające stania przy kuchni tuż przed podaniem konkretnych potraw.

Proponujemy kilka podpowiedzi,  jakie przekąski podać w Halloween by pasowały do klimatu imprezy, a jednocześnie nie wymagały nadmiaru pracy i środków.

Jakie przekąski zrobić na imprezę halloweenową - co podać na Halloween?

Co pić w Halloween?
Autor: Shutterstock

Co pić w Halloween?

W Halloween imprezują mali i duzi, czasem razem - tzn. rodzice z dziećmi a czasem osobno. A jak impreza, to powinno być na niej coś do picia - zarówno bez alkoholu - dla najmłodszych, jak i z procentami - dla tych starszych. W Halloween napoje powinny wpisać się w klimat imprezy i być "strasznie" pyszne. Podajemy kilka przepisów na napoje utrzymane w halloweenowym stylu.

Odjechane drinki na Halloween - 7 "strasznych" przepisów na napoje z procentami i bez!

Słodkości na Halloween
Autor: Shutterstock
Halloweenowe ciasteczka

Cukierek albo psikus! A jeśli nie cukierek, to co?

Najmłodsi mogą zazwyczaj osłodzić sobie imprezę hallowenową cukierkami, które otrzymali za uczciwe straszenie sąsiadów lub krewnych. Co jednak z tymi, którzy  tracą energię w zabawie, a nie przeprowadzali akcji "cukierek albo psikus"? Oni też zasługują na coś słodkiego.  Słodkości na imprezie halloweenowej powinny się wpisywać w jej klimat wyglądem. Jak więc upiec "straszne", ale jednocześnie smaczne ciasta i ciasteczka na Halloween? Oto kilka podpowiedzi!

Ciasta na Halloween - 10 przepisów na pyszne i straszne ciastka

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE