Domowe wędliny na świąteczny stół - 10 sprawdzonych przepisów

2021-03-17 12:26

Samodzielne przygotowanie wędlin jest czasochłonne i wymaga nieco znajomości tematu, ale warto się temu poświęcić. Domowe wędliny są znacznie zdrowsze od tych kupionych w sklepie czy nawet w masarni, jest w nich bowiem tylko to, co sami dodamy. Są też niezaprzeczalnie pyszne.

Domowa wędlina na Święta
Autor: Shutterstock Domowa wędlina to rarytas na Świątecznym stole.

Wędliny przygotowywane w tradycyjny sposób są lepsze i zdrowsze od wyrobów przemysłowych, ale także droższe. Niektórzy producenci przemysłowi dla większego zysku sprzedają swoje wędliny jako tradycyjne. Dlatego trzeba być uważnym i zwracać uwagę na szczegóły.

Jak odróżnić prawdziwą tradycyjną wędlinę od wyrobu przemysłowego?

Jednak 100-procentowną pewność mamy tylko wtedy, gdy sami przygotujemy szynkę i kiełbasę na świąteczny stół. Naprawdę warto, wymaga to nieco czasu i poświęcenia, ale miła jest świadomość, że podajemy rodzinie najlepsze produkty. Oto galeria 13 świetnych przepisów na pyszne i wcale nie takie trudne w przygotowaniu domowe wędliny.

Beszamel: Mięso z indyka: właściwości i zastosowanie kulinarne mięsa indyczego
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE