10 przepisów na przetwory z moreli plus bonus

2022-07-20 15:30

Morele to rewelacyjne owoce, wyjątkowo smaczne na surowo, ale też idealnie nadające się na przetwory. Morelowe zapasy są aromatyczne i pyszne, tak jakby morele lubiły być zamykane w słoikach. Polecamy więc wykorzystać obfitość moreli i w sezonie przygotować z nich zaprawy na zimę.

10 przepisów na przetwory z moreli plus bonus
Autor: Shutterstock Morelowe przetwory są niesaowicie smaczne i aromatyczne

Przetwory z moreli - dlaczego warto je robić?

Morele to bardzo zdrowe owoce, a oprócz tego dostarczające wielu wrażeń smakowych. Soczyste i mięsiste owoce nie są bardzo trwałe, dlatego gdy dopisze ich obfitość warto wykorzystać to i zrobić z moreli przetwory na zimę. Ty bardziej, że morele są jakby stworzone do zamykania w słojach i butelkach, a także do suszenia. Idealnie zachowują swój sak i zapach - co nie jest  wcale tak oczywiste w przypadku innych owoców. Dojrzałe morele łatwo też przygotować do zaprawiania, mają duże pestki, których łatwo się pozbyć. I surowiec na przetwory jest w mig gotowy.

Polecamy nasze przepisy na słodkie i wytrawne przetwory z moreli, zobacz galerię poniżej

Beszamel - Dlaczego warto jeść morele?

Zobacz wideo i dowiedz się, dlaczego warto jeść morele!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE