Olga Tokarczuk kiedyś jadła kiełbasę z ogniska! Oto najlepsze przepisy na kiełbasę noblistki

Olga Tokarczuk kiedyś jadła kiełbasę z ogniska! Oto najlepsze przepisy na kiełbasę noblistki

Autor Zdjęcia: ap

Olga Tokarczuk, tegoroczna noblistka i weganka, kiedyś jadła kiełbasę z ogniska! I nie ma w tym nic zaskakującego. Do weganizmu należy dojrzeć, to trudny wybór z całymi jego konsekwencjami. Olga Tokarczuk nikogo do weganizmu nie namawia. Każdy kto choć raz próbował kiełbasy z ogniska, wie, że nie ma nic lepszego na świecie. Dlatego wielu wegan poszukuje produktów bezmięsnych mających zbliżony smak i zapach do tych zapamiętanych z dzieciństwa i młodości: kiełbasy, parówek, schabowego.

Instagram Karoliny Korwin Piotrowskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Internet obiegło zdjęcie z czasów młodości naszej noblistki, na którym Olga Tokarczuk piecze kiełbaskę na ognisku. Możemy jedynie przyklasnąć Karolinie Korwin-Piotrowskiej, która pod zdjęciem napisała: „niech rzuci kamieniem ten, komu kiedy jadł mięso, kiełba nie smakowała”.

Olga Tokarczuk w wywiadzie udzielonym 2 lata temu czasopismu Vege powiedziała: „– Przestałam jeść mięso, kiedy wyprowadziłam się z domu i sama przygotowywałam sobie jedzenie. To było trudne. Dorastałam w latach 80., kiedy w ogóle było w Polsce głodno, a więc stosowanie jakiejś diety wydawało się jakimś szaleństwem. Teraz to się bardzo zmieniło, mamy ogromny wybór i właściwie nie ma powodu, żeby jeść mięso.”

Zdjęcie pochodzi z 1989 roku, wciąż popyt był większy niż podaż wyrobów wędliniarskich. Zdobycie kiełbasy na ognisko może nie było już cudem, odchodzono bowiem od sprzedaży reglamentowanej (na kartki), ale wciąż było trudno o dobrą kiełbasę na ognisko.

Olga Tokarczuk: polska noblistka jest weganką i świetnie gotuje

Dzisiaj sytuacja jest oczywiście inna. Handel oferuje nam całe mnóstwo kiełbas, choć z ich jakością czasem są problemy. Wielu konsumentów narzeka, że bez względu na nazwę każda cienka kiełbasa smakuje identycznie. 

Kiełbasa na ognisko lub grilla: jaką kupować, jakiej się wystrzegać?

Jeśli jednak nie porzuciliście jedzenia kiełbasy wieprzowej, to polecamy wam kilka sprytnych przepisów, jak przyrządzić ją równie smacznie, aby przypominała tę z ogniska. 

Kiełbasa grillowana w ostrej glazurze

Kiełbasa smażona z jabłkami i cebulą

Kiełbasa smażona z ziemniakami i ostrą papryczką

Kiełbasa śląska smażona w jajecznej fritatcie

Tym, którzy lubią własne wyroby polecamy wypróbowany przepis. 

Swojska kiełbasa: sprawdzony przepis na domową kiełbasę [WIDEO]

Ocena: 0