Miód manuka - co to jest i jak działa?

Miód manuka - co to jest i jak działa?

Autor Zdjęcia: Shutterstock

Miód manuka - co to jest i jak działa?

Miód manuka jest naturalnym lekarstwem na wszystko. Leczy rany i infekcje, działa jak probiotyk. Ma długą historię, ale popularność w Polsce zdobywa powoli. Dowiedz się, jakie ma właściowści i czym jest miód manuka.

Czym jest roślina manuka?

Manuka jest drzewem herbacianym rosnącym w Nowej Zelandii. Jej lekarskie właściwości wykorzystywali już Maorysi, którym służyła jako środek nasenny, środek regulujący działanie układu pokarmowego i układu moczowego, a nawet jako okład na różnego rodzaju rany lub infekcje. W XVIII wieku odkryli ją Europejczycy -  James Cook oraz Joseph Banks - i przywieźli manukę na Stary kontynent.

Jakie właściwości ma miód manuka?

  • działanie antywirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze

  • działanie probiotyczne (miód manuka ma negatywny wpływ jedynie na szkodliwe bakterie i organizmy)

  • działanie antyseptyczne

  • dobroczynne działanie na układ pokarmowy i skórę

Czym miód manuka różni się od innych miodów?

Jednym z najważniejszych aspektów wyróżniających miód manuka spośród reszty jadalnych wyrobów pszczelich jest opracowanie przez naukowców UMF i MGO. Są to współczynniki określające wyjątkowe działanie tego miodu, porównujące jego właściwości z tradycyjnymi lekami i substancjami. Spektrum możliwości leczniczych, jakie daje nam miód manuka jest bardzo szerokie. Dodatkowo miód manuka może być przechowywany w każdych warunkach, nie tracąc swojego dobroczynnego wpływu na zdrowie.

Gdzie kupić miód manuka?

Oryginalny miód manuka dostępny jest w sklepach ze zdrową żywnością, w niektórych aptekach oraz sklepach ekologicznych. Miód manuka można nabyć także w sklepach internetowych.

Ocena: 0