Co zamówić w McDonaldzie na diecie? Dietetyczka wskazuje, co jeść bez wyrzutów sumienia

2024-05-14 11:50

Podczas stosowania diety odchudzającej powinno się zrezygnować z fast foodu. Od lat tego typu posiłki oceniane są jako kaloryczne i pozbawione składników odżywczych. Jak się okazuje jest to mit, który postanowiła obalić znana amerykańska dietetyczka. Wskazała kilka opcji w menu McDonald’s, które bez obaw i wyrzutów sumienia można jeść w czasie zrzucania zbędnych kilogramów.

McDonald na diecie
Autor: Shutterstock McDonald na diecie? Odpowiedź dietetyczki mocno zaskakuje.

Spis treści

  1. Czy można jeść McDonalda na diecie?
  2. Co jeść w McDonald’s na diecie?
  3. Fast food na diecie

Czy można jeść McDonalda na diecie?

Większość diet odchudzających polega na eliminacji wielu produktów i wprowadzeniu składników, które wyróżniają się wysoką zawartością witamin, mikroelementów i substancji odżywczych. Posiłki należy przygotowywać w domu i zabierać ze sobą na wynos. O jedzeniu w restauracjach, barach czy fast foodach trzeba zapomnieć. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma amerykańska dietetyczka Kristen Carli. Od lat dzieli się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania w swoich książkach, programach telewizyjnych i prasie. Jej ostatni artykuł o fast foodzie na diecie wywołał spore poruszenie.

Co jeść w McDonald’s na diecie?

Według Kristen Carli od czasu do czasu można pozwolić sobie na fast food. Jest to możliwe nawet na diecie. W restauracjach sieci McDonald’s można zjeść sycący, niskokaloryczny i bogaty w składniki odżywcze posiłek. Dietetyczka wskazała, które potrawy z menu są bezpieczne podczas stosowania diety odchudzającej. Należy jedynie kierować się prostymi zasadami, aby dietetyczny fast food był dobrze zbilansowany i zawierał niezbędne składniki odżywcze.

Wybierając jedzenie w McDonald’s, należy pamiętać, aby posiłek był bogaty w białko. Powinien być wzbogacony warzywami i owocami, które zawierają błonnik, witaminy i minerały. Jedną z opcji, którą wskazała Kristen Carli, jest klasyczny burger wołowy bez sera i sosu majonezowego, kawałki jabłka oraz ice tea bez cukru. W tym prostym daniu znajduje się tylko 250 kcal, sporo białka, błonnika i innych niezbędnych składników odżywczych zapewniających prawidłową pracę całego organizmu. Taki zestaw jest smaczny, dobrze zbilansowany i syci na wiele godzin.

Fast food na diecie

Zdaniem Kristen Carli raz na jakiś czas można sobie pozwolić na tak zwany cheat day, czyli posiłek spoza dietetycznego jadłospisu. Jest to nie tylko smaczne urozmaicenie menu. Jeden dzień z fast foodem pozwoli odpocząć psychicznie od restrykcyjnej diety. Nie wpłynie to znacząco na wagę i nie zaprzepaści osiągniętych rezultatów.

Źródło: nypost.com

Zobacz galerię i poznaj sprawdzone przepisy na domowy fast food.

Robert Makłowicz zdradza, czym różni się fast food od junk food