Śledzie po kaszubsku – tradycyjny przepis na pyszne śledzie z rodzynkami lub śliwkami

Śledzie po kaszubsku
Autor: Shutterstock Śledzie po kaszubsku w sosie pomidorowym mają wielu amatorów
łatwy
20 min
4

Dieta bezglutenowa

Dieta niskokaloryczna

Śledź po kaszubsku to przysmak ceniony nie tylko na Kaszubach, ale w całej Polsce. Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez tej ryby. Zanurzone w aromatycznym pomidorowym sosie, mogą być przygotowane w wersji klasycznej lub z dodatkiem rodzynek, żurawiny czy kiszonego ogórka. Klasyczna wersja to prawdziwy HIT! Jak przygotować śledzia po kaszubsku? Mamy sprawdzony przepis.

Śledzie to nieodłączny element wigilijnego menu, który cieszy się ogromną popularnością dzięki swojej wszechstronności. Istnieje tak wiele sposobów ich przygotowania, że każdy znajdzie wersję idealnie dopasowaną do swoich upodobań. Śledzie po kaszubsku, zwłaszcza z dodatkiem rodzynek, suszonych śliwek czy żurawiny, zachwycą osoby lubiące wytrawne smaki z nutą słodyczy owoców. Z kolei wariant z dodatkiem kiszonego ogórka przypadnie do gustu fanom wyrazistych, kwaśnych akcentów. Klasyczna wersja śledzi po kaszubsku jest uniwersalna i subtelna – połączenie soczystego śledzia z aromatycznym sosem pomidorowym to prawdziwa uczta dla podniebienia. Idealne zarówno na świąteczny stół, jak i na co dzień!

Polecamy też przepisy na śledzie:

Przepis na śledzie po kaszubsku

SKŁADNIKI

PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU

  • Wymoczone filety pokroić w kawałki. Jak moczyć śledzie?
  • Cebulę obrać i posiekać w kostkę i zeszklić na oleju.
  • Następnie dodać cukier i chwilę smażyć. Wlać ocet, dodać liście laurowe, ziele angielskie, słodką paprykę i koncentrat pomidorowy.
  • Całość wymieszać i dusić kilka minut, pod koniec można dodać rodzynki, żurawinę lub pokrojone w kosteczkę kiszone ogórki.
  • Sos zdjąć z ognia i wystudzić. Kawałki śledzi układać w naczyniu i przekładać sosem. Odstawić, aby smaki się przegryzły.
  • Warto wiedzieć, że śledzie po kaszubsku najlepiej smakują na drugi, a nawet trzeci dzień!
Moczenie śledzi: jak namoczyć śledzie?
Anna Śmiałek

Pomysłodawczyni i redaktorka prowadząca serwis beszamel.pl. Swoją pasję i hobby, jakim są kulinaria, połączyła z pracą. Zadowolona w towarzystwie ludzi, którzy cenią sobie dobre jedzenie i ciekawą rozmowę. Wciąż głodna nowych wyzwań, …

więcej