Szybko i bez bałaganu. Tę shoarmę robię w kilka chwil

Dieta bezglutenowa
Shoarma z kurczaka może być na wyciągnięcie ręki. Pełna smaku, aromatyczna i... przyrządzona w jednym naczyniu żaroodpornym. Czy można trafić lepiej? Tiktoker @recipeincaption zachwyca prostym, szybkim i niezwykle smacznym przepisem. Każdy powinien go spróbować.
Domowa shoarma z kurczaka. Smak i prostota
Shoarma z kurczaka to idealny sposób na aromatyczny obiad dla całej rodziny. Prosta w przygotowaniu, pełna niesamowitych przypraw i pasująca do najróżniejszych dodatków. Przygotujesz ją w kilka chwil, a smak zachwyci każdego. Wystarczy kilka składników, piekarnik i chwila wolnego czasu.
Ta shoarma to idealny wybór na każdy dzień tygodnia. W niecałą godzinę możemy się rozkoszować przepysznym aromatycznym obiadem. Jeśli chcemy możemy kurczaka zamarynować wcześniej i po prostu później przełożyć go do naczynia żaroodpornego i upiec.
Nasza shoarma idealnie będzie pasowała do ryżu, ziemniaków, frytek i wielu innych dodatków. Nie można zapomnieć również o ulubionej surówce lub zielonej sałatce. Jeśli chcemy możemy również przyrządzić naszego kurczaka na grillu.
Jeśli szukamy więc ciekawego sposobu na obiad dla całej rodziny, przy którym nie trzeba się będzie narobić, a przy okazji nie narobimy za dużego bałaganu - chwytaj za ten przepis i rozkoszuj się aromatyczną shoarmą w niecałą godzinę.
SKŁADNIKI
- 700 g kurczaka
- sok z 1 cytryny
- 5 ząbków czosnku
- 1 łyżka kminu
- 2 łyżeczki chili w proszku
- 2 łyżeczki papryki
- 1 łyżeczka kurkumy
- 1 łyżeczka cebuli w proszku
- 1 łyżeczka czarnego pieprzu
- 1 łyżeczka soli
- 4 łyżki oliwy z oliwek
- 2 łyżki koncentratu pomidorowego
- 4 łyżki greckiego jogurtu
- 1 czerwona cebula
- 4 łyżki oliwy z oliwek
PRZYGOTOWANIE KROK PO KROKU
- Kurczaka osuszamy i kroimy w dużą kostkę.
- Przekładamy do miski i mieszamy z jogurtem, koncentratem pomidorowym, sokiem z cytryny, posiekanym czosnkiem i wszystkimi przyprawami.
- Naszego kurczaka przekładamy do natłuszczonego naczynia żaroodpornego.
- Dodajemy pokrojoną w piórka cebulę i całość polewamy oliwą z oliwek.
- Pieczemy około 35-40 minut.
- Przekładamy na talerz i polewamy sosem pozostałym w naczyniu żaroodpornym.