Wylewasz zupę do toalety? Natychmiast przestań i nigdy więcej tego nie rób
Każdemu z nas zdarzyło się wyrzucić resztki jedzenia do toalety. Choć może wydawać się to wygodne, takie postępowanie niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje, które mogą okazać się kosztowne. Jak więc właściwie pozbywać się resztek jedzenia i gdzie powinna trafić zepsuta zupa?
Spis treści
Gdzie wyrzucać resztki jedzenia?
Niestety od czasu do czasu trzeba pozbyć się z lodówki jakiejś potrawy. Przyczyny są różne. Zapomnienie czy niedobry smak to tylko niektóre z nich. Najczęściej trzeba pozbyć się zupy, sosu czy przetworów z mleka. Najprostszym sposobem jest wylanie zupy do muszli klozetowej i spuszczenie wody. Jednak pozbywanie się resztek jedzenia w ten sposób może przysporzyć wielu problemów.
Czy można wylewać zupę do toalety?
Wyrzucając resztki jedzenia czy wylewając zupę do toalety, trzeba liczyć się z tym, że takie postępowanie może doprowadzić do wielu problemów. Resztki nie są w stanie spłynąć i osadzają się w rurach. Po latach mogą się zapchać i dodatkowo utrudnić życie sąsiadów. Taka awaria może słono kosztować, a jej usunięcie nie jest proste i zajmuje sporo czasu.
Jak pozbyć się resztek zupy?
Resztki zupy i innych potraw nie muszą zajmować miejsca w lodówce, a potem lądować w toalecie. Resztki zupy można przelać do słoików i zawekować. Resztki jedzenia sprawdzą się jako składniki innych potraw. Z powodzeniem można je też zamrozić. Nadmiarem gotowych domowych potraw warto podzielić się z potrzebującymi i oddać je do jadłodzielni.
Co zrobić, kiedy jedzenie się popsuje? Gdzie wylać resztki zupy? Zupę najpierw należy przecedzić nad zlewem. Wywar może spłynąć do kanalizacji, ale warzywa czy resztki mięsa należy wyrzucić do kosza z odpadami mieszanymi. Ugotowany makaron i ryż bez sosu czy ugotowane warzywa można wyrzucić do odpadów bio, które zamienione się w kompost są ponownie wykorzystywane jako naturalny nawóz poprawiający właściwości gleby.
Zobacz galerię i poznaj przepisy na pyszne domowe zupy na rosole.