Jak zneutralizować nieprzyjemny zapach czosnku?

2016-11-25 16:10

Uwielbiasz potrawy z dużą ilością czosnku, ale ich unikasz ze względu na długo utrzymujący się zapach na rękach i w oddechu? Nieprzyjemna woń czosnku to zmora jego wielbicieli. Jak się go pozbyć?

Zapach czosnku nie jest przyjemny. Jak zneutralizować zapach czosnku?
Autor: pixabay.com Czosnek - pomimo swojego przykrego zapachu, posiada niezwykłe właściwości zdrowotne.

Spis treści

  1. Jak pozbyć się zapachu czosnku z rąk?
  2. Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

Jak pozbyć się zapachu czosnku z rąk?

Jeśli chcesz pozbyć się zapachu czosnku z rąk, po jego krojeniu, czy dodawaniu do potrawy, możesz spróbować trzech sposobów. Pierwszy z nich to pocieranie rąk łyżką ze stali nierdzewnej. Drugi to oczyszczanie rąk mieloną kawą, trzeci to wytarcie rąk sokiem z cytryny połączonym z solą. Ten ostatni sposób możesz zastosować tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie masz na rękach żadnego skaleczenia, bo sok w połączeniu z solą, który dostanie się do rany spowoduje, że będzie piekło.

Sprawdź, jakie właściwości lecznicze ma czosnek niedźwiedzi

Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

A co zrobić, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu czosnku z ust? Naukowcy od lat radzą przepijać czosnek mlekiem. Wynika to z tego, że w mleku zawarte są związki siarki, które neutralizują jego zapach. Dobrym sposobem jest również wypicie kieliszka czerwonego wina, które również zobojętnia aromat czosnku. Jeśli nie lubimy wina, możemy zastosować natkę pietruszki. Zapach czosnku po zjedzeniu go nie będzie tak intensywny, jeśli do kanapki, czy makaronu dodamy właśnie posiekaną natkę. Pomoże nam również napój przygotowany z miodu i świeżo wyciśniętego soku z cytryny albo guma do żucia. To najprostszy i najszybszy sposób na zapach czosnku. Nie tylko smak miętowy, ale również cytrynowym, czy truskawkowy może pomóc. Jednym z najstarszych sposobów na nieprzyjemny zapach czosnku są też goździki. Najlepiej przeżuć je zaraz po zjedzeniu tej pysznej przyprawy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE