Wegetariańskie dzieci. Czy dziecko może nie jeść mięsa?

2016-09-09 14:19

Zdania co do wegetariańskiej diety dla dzieci są podzielone. Jednak nie brakuje ani rodziców ani lekarzy, którzy uważają, że mięso nie jest niezbędne w diecie rozwijającego się malucha. Sprawdź, jakie argumenty mają obie strony konfliktu.

wegetarianskie-dzieci-tak-czy-nie-czy-dziecko-moze-nie-jesc.jpg
Autor: thinkstockphotos.com Dzieci na diecie wegetariańskiej powinny być pod kontrolą lekarza, który będzie sprawdzał czy nie mają niedoboru fosforu i witaminy B12.

Spis treści

  1. Zwolennicy wegetarianizmu
  2. Przeciwnicy wegetarianizmu

Zwolennicy wegetarianizmu

Zwolennicy podkreślają, że dzieci, które nie jedzą mięsa nie mają problemów ze zdrowiem w dorosłym wieku. Wegetarianom nie grożą problemy z otyłością, chorobami układu krążenia i cukrzycą. Najwłaściwszy dla dzieci jest laktoowowegetarianizm, gdyż mogą jeść jajka, mleko i jego przetwory. Nie wolno u dzieci stosować diety opartej tylko na owocach.

Dzieci nie jedzące mięsa i ryb muszą być pod kontrolą lekarza, aby sprawdzać, czy nie mają niedoboru żelaza i witaminy B12.

Przeciwnicy wegetarianizmu

Przeciwnicy wegetarianizmu dzieci uważają, że taki sposób odżywiania nie jest wystarczający dla rozwoju młodego organizmu. Część składników organizm łatwiej przyswaja z mięsa niż z jego zamienników. Niezbędny wapń i fosfor dużo łatwiej przyswaja się z mleka i ryb niż z warzyw, owoców, kasz i roślin strączkowych. Zwłaszcza te ostatnie jako zamienniki mięsa nie są wskazane dla dzieci, gdyż są ciężkostrawne i rozdymające.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE