Młoda kapusta rządzi! Przepisy na pyszne jarzynki, zupy i dania obiadowe z młodą kapustą

2022-05-12 10:28

Młoda kapusta zawitała na bazarki, sklepowe półki i oczywiście na nasze talerze. Kochamy ją za delikatny smak, ogromną dostępność, obfitość składników odżywczych i niską cenę. Młoda kapusta jest też bardzo uniwersalna, przygotować można z niej proste jarzynki, pożywne zupy, a także dania główne. I to tylko w wersji na ciepło, a przecież na zimno daje także wiele możliwości. Ale o tym innym razem.

Młoda kapusta
Autor: Shutteratock Co zrobić z młodej kapusty na obiad?

Polecam serdecznie moje ulubione przepisy na młodą kapustę na ciepło. Wszyscy domownicy za nią przepadają, więc regularnie eksperymentuję z nowymi przepisami, wyszukuję ciekawych zestawień. Żeby nie było nudno - bo po co? Gdyby codziennie robić młodą kapustę zasmażaną, to pewnie po tygodniu by się wszystkim znudziła. A tak - dziś kapuśniaczek, jutro placki, pojutrze kapusta zapiekana pod serem, a za tydzień pyszny kurczak na kapuście. W galerii znajdziecie te i jeszcze więcej przepisów - łącznie 19. Warto się pospieszyć, żeby zdążyć wypróbować wszystkie do końca sezonu ;).

Galeria: Ciepłe posiłki z młodej kapusty - przepisy na zupy, jarzynki i dana główne

KAPUSTA. Jakie ma właściwości? Dlaczego warto ją jeść? Jak przyrządzić kapustę?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE