Granat - jak wpływa na potencję?

2016-10-05 14:29

Grecy uważali, że granat powstał z krwi rozpustnego Dionizosa, dlatego wierzyli, że jest on afrodyzjakiem. Jakie właściwości erotyzujące ma granat?

Rośliny miłości. Jakie właściwości ma granat? Czy granat jest afrodyzjakiem?
Autor: pixabay.com Granat - podobno powstał z krwi Dionizosa i dlatego jest afrodyzjakiem.

Spis treści

  1. Granat - jabłko miłości
  2. Moc granatu
  3. Właściwości jabłka miłości

Granat - jabłko miłości

Egipcjanie łączyli owoc granatu z erotyką i zmysłowością. Symbolika tej rośliny odnosiła się również do wiecznej płodności, mocy twórczej, obfitości, odmłodzenia i regeneracji. Podczas pochówków, wkładali go również do grobów zmarłym.

Grecy natomiast uważali, że granat powstał z krwi Dionizosa, boga, który kojarzył się z brakiem zahamowań również w sferze erotycznej. Drzewo łączono także z kultem Afrodyty, uważano, że granat jest jej ulubionym owocem. Ponoć posadziła drzewo rodzące granaty na wyspie Cypr, skąd rozprzestrzeniło się na wszystkie greckie pańswta-miasta.

Moc granatu

To boskie połączenie miało zapewnić spożywającym granat śmiertelnikom ekstatyczne przeżycia w łóżku. Od starożytności sławiono również lecznicze właściwości kwiatów i owoców granatu. Dlatego też przygotowywano wino z wyciśniętych owoców poddanych fermentacji.

Właściwości jabłka miłości

Granat zawiera proteiny, witaminę C, wapń, żelazo, potas, fosfor. Do jego składników należą także alkaloidy, które wywołują wzmożoną pobudliwość. Prawdopodobnie z tego powodu roślina uchodziła za afrodyzjak, chociaż nowoczesna nauka nie potwierdziła tych własności.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE