Dzień Wegetarian - 11 pysznych bezmięsnych dań na 11 stycznia

2022-01-11 15:04

Dania bez mięsa, które zje nawet wielbiciel mięs? Warto znać takie przepisy, aby nakarmić wszystkich domowników i gości jednym daniem, które zasmakuje wszystkim. A my takich dań z okazji Dnia Wegetarian proponujemy aż 11!

Dzień Wegetarian
Autor: Shutterstock

Dania wegetariańskie to dobre uzupełnienie diety również osób, które nie stronią od mięsa. Urozmaicona dieta, uwzględniająca warzywa, owoce, zboża i rośliny strączkowe daje wytchnienie organizmowi. Zaletą tych dań jest również cena - często największym kosztem potrawy jest mięso, a dania bez niego oszczędzają naszą kieszeń.

Dla kogo wegetarianizm?

Również kiedy w jednym domu mieszkają zarówno wegetarianie jak i zwolennicy pieczystego, łączenie ich gustów nie powinno być problemem, o ile zna się odpowiednie przepisy. Z okazji Dnia Wegetarian, który w Polsce od kilku lat jest obchodzony 11 stycznia, w odróżnieniu od Światowego Dnia Wegetarianizmu obchodzonego 1 października, redaktorki beszamel.pl wybrały 11 najlepszych przepisów na dania bez mięsa, które spełnią oczekiwania obu grup.

W galerii poniżej zobaczcie najlepsze wegetariańskie według redakcji beszamel.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE