Drinki z szampanem - 5 klasycznych przepisów na koktajle z szampana

2019-12-30 10:17

Drinki z szampanem zawsze są eleganckie i smaczne. Delikatniejsze niż te z mocnego alkoholu, ładnie się też prezentują. Podpowiadamy, jakie koktajle na bazie szampana warto przygotować na imprezę. Warto je znać, bo wiele osób nie przepada za szampanem w czystej postaci.

Drinki z szampanem - 5 klasycznych przepisów na koktajle z szampana
Autor: Shutterstock Szampan, za którym wiele osób nie przepada, idealnie nadaje się do przygotowania eleganckich i prostych koktajli

Koktajle z szampanem - elegancka prezencja, znakomity smak

Szampan to alkohol którym tradycyjnie czcimy ważne wydarzenia - śluby, rocznice, nadejście Nowego Roku, osobiste sukcesy. Jednak nie wszyscy lubią i doceniają smak szampana. Wiele osób nie przepada za piciem szampana solo -  i to bez względu na jego stopień wytrawności. Dla takich  osób mamy propozycję - szampana można wykorzystać do przygotowania pysznych  drinków. Większość z nich  jest  doskonała w smaku - szampan podnosi smak  dodatków a bąbelki  dodają im szyku. Dronki z dodatkiem szampana są lekkie, przyjemnie się je pije. Są też aromatyczne - bąbelki gazu unoszą zapachy  pozostałych składników bliżej nosa. No i szampańskie drinki  pięknie się prezentują - zwłaszcza w wysokich kieliszkach. Proponowane przez nas koktajle pierwotnie przygotowywane były z prawdziwym szampanem, ale jeśli macie wino musujące, które nie bardzo wam smakuje, możecie je wykorzystać do przygotowania drinków z poniższych przepisów.

French 75: przepis na koktajl na szampanie

Szampańskie mango: przepis na drinka z mango i szampana

Ritz: drink na bazie szampana

Kir Royal klasyczny: szampan plus porzeczki

Szampański koktajl Mimosa: przepis