Domowe sposoby na insekty: co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona?

2016-09-29 10:45

Mieszkania w blokach to raj dla domowych insektów - prusaków, karaluchów, mrówek faraona. Wędrują bez problemu od sąsiada do sąsiada, rozmnażają się błyskawicznie, doprowadzając nas do rozpaczy. Jak z nimi skutecznie walczyć? Poznaj domowe sposoby na insekty.

Domowe sposoby na insekty: co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona
Autor: photos.com Jak skutecznie pozbyć się z domu insektów bez użycia środków chemicznych? Wykorzystaj sposoby naszych babć

Walkę z robakami we własnym mieszkaniu należy podjąć jak najszybciej, gdy jest ich jeszcze stosunkowo mało. Zaczynamy od bardzo dokładnego uszczelnienia wszelkich szpar, którymi mogą przyjść od sąsiadów i spokojnie w nich bytować. Potem wybieramy środek do zwalczenia tych małych paskudztw. Możemy skorzystać z gotowych preparatów owadobójczych lub z domowych sposobów naszych babć.

Domowe sposoby naszych babć na pewno nie dadzą tak szybkich efektów jak środki chemiczne, gdy jednak wykażemy cierpliwość, powinny przynieść skutek. Wymaga to jednak utrzymania w domu niemal sterylnej czystości.

Sposoby na prusaki, karaluchy i mrówki faraona

Prusaki lubią cukier, który zmieszany z boraksem będzie skuteczną trutką.

Karaluchy dadzą się złapać w pułapki przygotowane ze szmatek nasączonych piwem, za którym ponoć przepadają. Rano, upojone przysmakiem, wystarczy zebrać i zniszczyć.

Mrówki faraona choć małe, są bardzo żarłoczne. Zjadają trzy razy tyle, ile ważą, i zanieczyszczają żywność odchodami i różnymi drobnoustrojami, które na sobie przenoszą. Można je zwabić na ich wielki przysmak - gotowane żółtko z odrobiną boraksu. Równie skuteczne jest wyłożenie na noc kawałeczka surowej wołowiny, a nad ranem zebranie go razem z mrowiem oblepionych na nim owadów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE