Domowe sposoby na insekty: co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona?

2016-09-29 10:45 Maria Olczak
Domowe sposoby na insekty: co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona
Autor: photos.com Jak skutecznie pozbyć się z domu insektów bez użycia środków chemicznych? Wykorzystaj sposoby naszych babć

Mieszkania w blokach to raj dla domowych insektów - prusaków, karaluchów, mrówek faraona. Wędrują bez problemu od sąsiada do sąsiada, rozmnażają się błyskawicznie, doprowadzając nas do rozpaczy. Jak z nimi skutecznie walczyć? Poznaj domowe sposoby na insekty.

Walkę z robakami we własnym mieszkaniu należy podjąć jak najszybciej, gdy jest ich jeszcze stosunkowo mało. Zaczynamy od bardzo dokładnego uszczelnienia wszelkich szpar, którymi mogą przyjść od sąsiadów i spokojnie w nich bytować. Potem wybieramy środek do zwalczenia tych małych paskudztw. Możemy skorzystać z gotowych preparatów owadobójczych lub z domowych sposobów naszych babć.

Domowe sposoby naszych babć na pewno nie dadzą tak szybkich efektów jak środki chemiczne, gdy jednak wykażemy cierpliwość, powinny przynieść skutek. Wymaga to jednak utrzymania w domu niemal sterylnej czystości.

Sposoby na prusaki, karaluchy i mrówki faraona

Prusaki lubią cukier, który zmieszany z boraksem będzie skuteczną trutką.

Karaluchy dadzą się złapać w pułapki przygotowane ze szmatek nasączonych piwem, za którym ponoć przepadają. Rano, upojone przysmakiem, wystarczy zebrać i zniszczyć.

Mrówki faraona choć małe, są bardzo żarłoczne. Zjadają trzy razy tyle, ile ważą, i zanieczyszczają żywność odchodami i różnymi drobnoustrojami, które na sobie przenoszą. Można je zwabić na ich wielki przysmak - gotowane żółtko z odrobiną boraksu. Równie skuteczne jest wyłożenie na noc kawałeczka surowej wołowiny, a nad ranem zebranie go razem z mrowiem oblepionych na nim owadów.