Czosnek niedźwiedzi - przepisy. 10 pomysłów na wykorzystanie świeżego czosnku niedźwiedziego w kuchni

2022-04-20 11:01 Anna Szubińska
Czosnek niedźwiedzi - przepisy. 10 pomysłów na wykorzystanie świeżego czosnku niedźwiedziego w kuchni
Autor: Shutterstock Czosnek niedźiedzi to świetny składnik wielu potraw

Sezon na świeży czosnek niedźwiedzi nie trwa długo, wiec jeśli chcemy go wykorzystać w pełni, trzeba się pośpieszyć. Co prawda rosnący dziko czosnek jest pod ochroną, ale można go uprawiać, więc wiosną bywa dostępny na straganach i w warzywniakach. A można z niego przygotować prawdziwe aromatyczne cuda, które dodatkowo wzmocnią nasz organizm. Oto 10 pomysłów na wykorzystanie czosnku niedźwiedziego w kuchni.

Dlaczego warto sięgnąć po świeży czosnek niedźwiedzi? Bo jest bardzo zdrowy, a przy tym niesamowicie smaczny i aromatyczny. Dziki czosnek podobnie jak inne jadalne chwasty to najlepsza dawka substancji odżywczych, jaką możemy sobie wyobrazić. Idealne remedium na wiosenne przesilenie i osłabnie organizmu po zimie. Znacznie zdrowsze i bogatsze w mikroelementy i substancje odżywcze niż wyhodowane pod folią nowalijki.

Z niedźwiedziego czosnku można zrobić nie tylko sałatkę, pesto czy zupę, można też dodać go do pieczeni, zrobić z niego nalewkę lub zakonserwować na później. W galerii znajdziecie pomysły na zastosowania kulinarne dzikiego czosnku.

Galeria: Co zrobić z czosnku niedźwiedziego?

Czosnek niedźwiedzi i jego niezwykłe właściwości. Dowiedz się więcej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE