Czosnek niedźwiedzi - przepisy. 10 pomysłów na wykorzystanie świeżego czosnku niedźwiedziego w kuchni

2024-04-08 8:53

Sezon na świeży czosnek niedźwiedzi nie trwa długo, wiec jeśli chcemy go wykorzystać w pełni, trzeba się pośpieszyć. Co prawda rosnący dziko czosnek jest pod ochroną, ale można go uprawiać, więc wiosną bywa dostępny na straganach i w warzywniakach. A można z niego przygotować prawdziwe aromatyczne cuda, które dodatkowo wzmocnią nasz organizm. Oto 10 pomysłów na wykorzystanie czosnku niedźwiedziego w kuchni.

Czosnek niedźwiedzi - przepisy. 10 pomysłów na wykorzystanie świeżego czosnku niedźwiedziego w kuchni
Autor: Shutterstock Czosnek niedźiedzi to świetny składnik wielu potraw

Dlaczego warto sięgnąć po świeży czosnek niedźwiedzi? Bo jest bardzo zdrowy, a przy tym niesamowicie smaczny i aromatyczny. Dziki czosnek, podobnie jak inne jadalne chwast.y to najlepsza dawka substancji odżywczych, jaką możemy sobie wyobrazić. Idealne remedium na wiosenne przesilenie i osłabnie organizmu po zimie. Znacznie zdrowsze i bogatsze w mikroelementy i substancje odżywcze niż wyhodowane pod folią nowalijki.

Z niedźwiedziego czosnku można zrobić nie tylko sałatkę, pesto czy zupę, można też dodać go do pieczeni, zrobić z niego nalewkę lub zakonserwować na później. W galerii znajdziecie pomysły na zastosowania kulinarne dzikiego czosnku.

Galeria: Co zrobić z czosnku niedźwiedziego?

Czosnek niedźwiedzi i jego niezwykłe właściwości. Dowiedz się więcej