Czosnek i cytryna - jak wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami?

2016-08-19 13:59

Jak wyleczyć katar? Jak pozbyć się przeziębienia? Pytania te nurtują nas nie tylko na jesieni i w zimie. Wystarczy zmiana pogody, by się przeziębić. Sprawdź, jak łatwo można wyleczyć infekcję domowymi sposobami.

JAK WYLECZYĆ PRZEZIĘBIENIE? Jak wyleczyć przeziębienie domowymi sposobami?
Autor: pixabay.com Czosnek i cytryna - naturalne sposoby walki z przeziębieniem.

Spis treści

  1. Przeziębienie - witamina C
  2. Przeziębienie - czosnek

Przeziębienie - witamina C

Przeziębienie, bolące gardło i katar to infekcje wirusowe górnych dróg oddechowych. Powodują je wirusy, które przedostają się do naszego organizmu przez nos i usta. Atakują gardło i okolice zatok powodując zapalenie błon śluzowych (stąd katar, podrażnione bolesne gardło i stan podgorączkowy). Za przeziębienie odpowiada blisko 200 różnych gatunków wirusów. Na katar nigdy nie pomaga stosowanie antybiotyków. Schorzenie nie jest groźne, ale uprzykrza codzienne życie.

Zazwyczaj można je zwalczyć bez pomocy lekarza. Jak zatem samodzielnie wyleczyć przeziębienie? Katar dobrze jest zaatakować dużą dawką witaminy C. Jej zażycie nie tylko skraca czas trwania choroby, ale również łagodzi jej skutki. Witaminę C znajdziemy w wielu owocach jak cytryna czy kiwi, ale w czasie choroby dobrze jest przyjąć jej zwiększoną dawkę zażywając popularne i dostępne w każdej aptece witaminy. Na samym początku chorobę mogą skutecznie zastopować leki zawierające paracetamol. Oprócz nich równie skuteczne mogą okazać się domowe metody.

Przeziębienie - czosnek

Jeśli nie masz w domu syropu z czosnku, możesz wycisnąć jego większą ilość na kanapkę. Chociaż nie pachnie on najlepiej, to ma znakomite działanie bakteriobójcze i wzmacniające. Czosnkowy posiłek możesz uzupełnić herbatą z miodem i sokiem malinowym. Podczas kataru warto zadbać o dietę. Na chory organizm znakomicie może podziałać solidny rosół. Mało kto wie, że w walce z katarem pomagają ryby. Ich mięso zawiera dużo cynku, który pozawala walczyć z przeziębieniem.

Dobrze jest również sięgnąć po inhalacje i pomóc nieco zatkanemu nosowi i obolałemu gardłu. Wystarczą ręcznik, gorąca woda i olejek eteryczny dostępny w każdej aptece. Kilka minut spędzonych nad naparem, na pewno przyniesie ulgę zmęczonemu nosowi i podrażnionemu gardłu. Przy okazji pamiętaj, aby wietrzyć pokój, bo tylko w ten sposób możesz pozbyć się nagromadzonych wirusów ze swojego otocznia.