Co zrobić z gotowanych ziemniaków - poznaj 9 przepisów na wczorajsze ziemniaki z obiadu

2022-07-27 16:56

Zostały ziemniaki z obiadu i nie wiesz, jak je wykorzystać? Nie lubisz marnować jedzenia i swojej pracy włożonej w obieranie ziemniaków, a także energii poświęconej na ich ugotowanie? Zapoznaj się z naszymi pomysłami na wykorzystanie wczorajszych ziemniaków z obiadu!

Gotowane ziemniaki
Autor: Shutteratock Z gotowanych ziemniaków można przygotować wiele pysznych dań.

Dania z ugotowanych ziemniaków pozwalają nie tylko wykorzystać nadmiar, który nam został na przykład z obiadu poprzedniego dnia. To także sposób na przygotowanie smacznych, sycących dań za grosze. Ziemniaki są pożywne, zdrowe, łatwo dostępne i niedrogie. Większość dodatków do nich zawartych w przepisach umieszczonych w galerii także bez trudu kupimy w każdym markecie albo znajdziemy w lodówce czy ogródku. Gdy mamy ziemniaki w całości lub kawałkach - najprostszym sposobem na ich wykorzystanie jest  odsmażanie ich lub zapieczenie w piekarniku. Jednak nie zawsze pasują nam do dań zaplanowanych na kolejny dzień. Z ugotowanych i  utłuczonych na puree ziemniaków zawsze możemy przygotować kopytka lub gnocchi - ich włoski odpowiednik - lecz warto urozmaicać jadłospis i nie koncentrować się wyłącznie na znanych daniach, choćby najlepszych.

Jeśli nie masz wczorajszych ziemniaków - także możesz sięgnąć po przedstawiane przez nas dania - po prostu je ugotuj!

Zobacz naszą galerię z 9 przepisami na dania z wczorajszych ziemniaków z obiadu

Obejrzy też wideo i dowiedz się z niego, dlaczego warto jeść ziemniaki!

Ziemniaki! Dlaczego warto je jeść? Co można zrobić z ziemniaków?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE