Ciasta na Halloween - 10 przepisów na pyszne i straszne ciastka

2021-10-30 10:24

Cukierek albo psikus! Słodkości na Halloween to nie tylko cukierki. Jeśli dzień zmarłych wolicie świętować na wesoło na helloweenową imprezę można przygotować obłędne i przerażające, a jednocześnie pyszne ciasta i ciasteczka. Tort mózg, paluszki wiedźmy czy bezowe duchy to oryginalne słodkości, które zachwycą imprezowych gości. Podpowiadamy 10 przepisów na ciasta na Halloween.

Ciasta na Halloween - 11 przepisów na pyszne i straszne ciastka
Autor: Shutterstock Czaszki, duchy i potwory to nieodłączne na słodko? Czemu nie?

Halloween to dzień szkieletorów, potworów i mumii, ale też dobrej zabawy i... cukierków. W cenie są również pyszne ciasta i ciasteczka, oczywiście w klimacie i z odpowiednią dekoracją. Czymże byłyby halloweenowe przysmaki bez oplatających je pajęczych sieci, łypiących z nich gałek ocznych czy kiwających na nas paluchów wiedźmy. Jak w prosty sposób wykonać słodkie ozdoby. Mamy na to kilka sposobów:

  • lukrowe pajęcze nici
  • krew z syropu lub dżemu z czerwonych owoców
  • tablice nagrobne z herbatników lub podłużnych biszkoptów
  • robaczki z rodzynek
  • nietoperze i zwoje mózgowe z masy plastycznej z pianek mashmallows

Więcej inspiracji znajdziesz w przepisach. W galerii zamieściliśmy propozycje 10 fantastycznych przepisów na słodkości na halloween. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Wejdź do galerii i wybierz przepis idealny dla ciebie!

Dekoracja stołu na imprezę z okazji Halloween
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE