Warzywno-owocowe afrodyzjaki - jakie są?

2016-10-10 12:13 Maria Olczak
Warzywno-owocowe afrodyzjaki na WALENTYNKI. Przepisy
Autor: pixabay.com Szparagi to uznany afrodyzjak warzywny.

Afrodyzjakami jest wiele dobrze nam znanych warzyw i owoców. Zobacz, które z nich korzystnie wpływają na libido i dlaczego.

Owoce i warzywa, które są afrodyzjakami

Czosnek - Jego zalety docenili dawni Rzymianie, przyrządzając z czosnku i kolendry napój miłosny. W wielu starych książkach zielarskich można wyczytać, że: "roślina ta pobudza do nierządu. Poza tym leczy impotencję spowodowaną złymi czarami". Podobno spożywanie posiłków z dużą ilością czosnku ma często działanie erotyzujące.

Seler - Jest cenny ze względu na bogactwo mikroelementów, które dodają siły i wytrzymałości. Jego pobudzające właściwości znane były już w starożytności. Uważano, że oprócz leczenia oziębłości płciowej u kobiet i impotencji u mężczyzn bulwa selera przynosi szczęście. We Francji popularne jest wino selerowe.

Szparagi - Bardzo popularny afrodyzjak we Francji. Powszechnie uważa się, że mężczyźnie, który je dużo szparagów, nie oprze się żadna kobieta. Szparagi pomagają też usunąć szkodliwe produkty przemiany materii, a oczyszczony przez nie organizm sprawniej funkcjonuje.

Winogrona i granaty - Owoce zwane jabłkami miłości. Flawonoidy zawarte w winogronach i fitoestrogeny w granatach dodają zdrowia, podnoszą kondycję i przedłużają młodość. A właśnie to sprawia, że człowiek czuje się sprawniejszy i bardziej atrakcyjny.

Arbuz - Naturalna viagra. Arbuz zawiera związek zwany cytruliną, który rozszerza naczynia krwionośne.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE